Naša stránka využíva súbory cookies, vďaka ktorým vám dodávame kvalitnejšie služby. Ukladanie cookies môžete kedykoľvek odmietnuť v nastavení svojho webového prehliadača. Viac informácií.

Alebo sa vráťte na úvodnú stránku

Menu

Služby

Banner

49ročný muž umieral na podlahe. Zachránil ho jeho pes!

23.09.2022

Bjørn Wall (49) takmer zomrel doma na podlahe. Keby nemal verného psa Gibsona, pravdepodobne by už nebol nažive.

49ročný muž umieral na podlahe. Zachránil ho jeho pes!

Bjørn Wall (49) takmer zomrel doma na podlahe. Keby nemal verného psa Gibsona, pravdepodobne by už nebol nažive. Vlani v septembri umýval Švéd v garáži svoju štvorkolku. Uprostred umývania odrazu cítil, že s ním nie je niečo v poriadku. Zatočila sa mu hlava a ucítil necitlivosť na celej pravej strane tela. Pustil tlakovú umývaciu hadicu a odpotácal sa smerom k domu. Do domu sa ale nedostal.

Gibson v akcii

Muž bol ochrnutý na celú pravú stranu tela. Nemohol ani použiť telefón, aby si zavolal o pomoc. Rodina mala päťročného psa Gibsona, ktorý pochopil, že sa s jeho pánom deje niečo zlé. Akonáhle uvidel ležať muža na zemi, začal pobehovať po dvore a hlasito štekal. Vďaka tomu prebudil 19ročnú dcéru Emili, ktorá akurát spala na druhom poschodí. Prišla sa pozrieť prečo pes tak šteká.

 

Gibson prechádzal okolo a neustále štekal. Nakoniec zaviedol dievča ku garáži, kde našla ležať svojho otca na podlahe. Bola v naprostom šoku. Jej otec bol síce pri vedomí, ale nedokázal na ňu reagovať. Dokázal iba trochu prikývnuť hlavou. Emili okamžite zavolala na tiesňovú linku a za 20 minút sa pred ich domom objavila sanitka.

 

Milovaný pes zachránil mužovi život

Bjørn bol okamžite odvezený do nemocnice. Diagnóza bola veľmi jednoduchá. Muž mal mŕtvicu. Keby ležal na podlahe v garáži dlhšiu dobu, pravdepodobne by neprežil. Vďaka Gibsonovi sa ale dostal do nemocnice včas a lekári mu zachránili život. Po troch mesiacoch sa z nemocnice vrátil domov. Zostal na nemocenskej a mal problémy s pohybom pravej ruky, ale zostal nažive.

Vytrvalé štekanie a snaha psa sa vyplatila. Vďaka tomu Gibson neprišiel o svojho milovaného pána a ešte si ho teraz môže užívať počas celého dňa, pretože je Bjørn doma a pomaly sa zotavuje z vážnej mŕtvice. Takého priateľa by chcel mať doma snáď každý z nás. Na tomto príbehu je vidieť, že psy sú naozaj najlepšími priateľmi ľudí a záleží len na nás, pretože sme ich rodina.

 

Zdroj: Prosvet.cz

Predchádzajúci článok
Masky jedným prstom. Alinč na vozíku sa aj napriek bolesti vrátil ku svojej vášni.
Nasledujúci článok
Kvôli kliešťovej meningoencefalitíde skončil v kóme, teraz je na vozíku a pracuje na návrate do života