Naša stránka využíva súbory cookies, vďaka ktorým vám dodávame kvalitnejšie služby. Ukladanie cookies môžete kedykoľvek odmietnuť v nastavení svojho webového prehliadača. Viac informácií.

Alebo sa vráťte na úvodnú stránku

Menu

Služby

Banner

Aby zvládla starosť o postihnutého syna, začala posilňovať

18.11.2022

Posilňovanie jej pomáhalo vyrovnať sa so stresom, ktorý dnes a denne zažíva kvôli starostlivosti o postihnutého syna.

Aby zvládla starosť o postihnutého syna, začala posilňovať

Tridsaťdvaročná Laura Beesley z Veľkej Británie začala cvičiť po boku manžela, ktorý je hasičom. Posilňovanie jej pomáhalo vyrovnať sa so stresom, ktorý dnes a denne zažíva kvôli starostlivosti o postihnutého syna. Posilňovňa sa stala jej druhým domovom, a rovnako tak i pódiá na fitness súťažiach.

 

        „Do posilňovne chodím na dva až tri hodiny denne. Veľmi mi to pomáha udržovať sa v psychickej pohode. Nemala som zo začiatku v pláne sa do toho toľko oprieť. Ale prekvapilo ma, ako veľmi ma to začalo baviť,“ zverila sa Laura.

 

    Trinásťročný syn Logan je na vozíčku a starostlivosť o neho je náročná. Svaly jej pomáhajú i v bwžnom živote. Môže so synom lepšie manipulovať. „Je úžasné, ako si aj on všíma, že je mama spokojnejšia. Je to skvelý chlapec a napĺňa naše životy smiechom a radosťou,“ pokračovala žena.

 

    Keď začala posilňovať, zmenila i svoj jedálniček. Už dlhšiu dobu vedela, že jej strava, ktorú prijímala nerobí dobre. Jedla v rýchlosti a nezdravo. Keď sa chcela zúčastniť fitness súťaží, bolo jasné, že rýchle občerstvenie musí vynechať.

    „Jem teraz viac než predtým. Ale úplne inak. Myslím, že to môjmu telu prospieva. Po psychickej i fyzickej stránke som na tom omnoho lepšie,“ doplnila. Hlavne sa zlepšila jej nálada a pribudla energia. Tej za posledné roky nemala veľa. „Môj život nabral nový smer a teším sa, čo ďalšie nové mi prinesie,“ dodala.

 

Zdroj: Idnes.cz

Predchádzajúci článok
Roky po hrozivej autonehode sa dáva stále dokopy: Mám pomoc! Ďakujem, že ste
Nasledujúci článok
Nádherná správa! Zabávač Bekim s manželkou čakajú prvé bábätko