Naša stránka využíva súbory cookies, vďaka ktorým vám dodávame kvalitnejšie služby. Ukladanie cookies môžete kedykoľvek odmietnuť v nastavení svojho webového prehliadača. Viac informácií.

Alebo sa vráťte na úvodnú stránku

Menu

Služby

Banner

Aj Maroš zažil výbuch v paneláku v Prešove.

25.02.2020

Prišiel pri ňom o handbike aj o špeciálne upravené auto.

Aj Maroš zažil výbuch v paneláku v Prešove.

Výbuch v Prešove na Mukačevskej ulici vlani v decembri zažil aj nádejný paraolympionik Maroš. Býva so svojou priateľkou vo vedľajšom paneláku. Aj ich zasiahla tlaková vlna. Maroš prišiel dokonca o svoj obľúbený handbike aj o špeciálne upravené auto.

       Po nehode na motocykli skončil Maroš na vozíčku. Je to už viac ako 20 rokov. Spolu s priateľkou bývajú v paneláku na Mukačevskej ulici, hneď vedľa toho, ktorý vlani na Mikuláša vybuchol. Obaja boli vtedy doma. "Sedel som na gauči a posunulo ma až tak, že som z neho skoro vypadol," spomína na tragický deň hanbiker Maroš Orečný.

       Tlaková vlna odhodila jeho priateľku z kuchyne až do chodby. Na byte nezostalo ani jedno okno celé. A nielen to. Po nehode istý čas robil aj taxikára, aby si zarobil na prvý vytúžený handbike. Výbuch mu teraz jeden zničil a sutiny, ktoré sa po výbuchu zosypali na autá parkujúce pod bytovkou zničili aj jeho špeciálne upravené auto. Sami si však uvedomujú, že v porovnaní si susedmi sú oni ešte tí, ktorí mali v podstate šťastie. "My sme neprišli o veľa, keď sa to tak vezme, tí z paneláku 7 nemajú nič," hovorí Maroš.

"Mne veľmi chýba ten pohľad, veľmi veľa ľudí sme odtiaľ poznali," vraví Marošova priateľka Alena a cez okno ukazuje na prázdne miesto, kde ešte pred pár mesiacmi stál panelák.

       Tam kde stál panelák zostali iba základy. Maroš momentálne čaká na príspevok na nové auto. Aj handbike sa pokúsili dať opraviť. Napriek nepriazni osudu sa tento nádejný paraolympionik nevzdáva. Slovensko už reprezentoval na viacerých podujatiach svetového pohára v zahraničí. Štartoval dokonca aj na maratóne v Bejrúte. Domov si odtiaľ doniesol pekné štvrté miesto. Tento rok sa snažil dostať na paraolympiádu. Nevyšlo mu to pre nečakaný operačný zákrok. "Dúfajme, že o štyri roky v 2024 sa paraolympiáda podarí," s úsmevom hovorí Maroš.

 

Zdroj: Noviny.sk

Predchádzajúci článok
Svadobný obchod vystavil vo výlohe figurínu na vozíku.
Nasledujúci článok
Výška dôchodku sa môže znížiť, ak si poistenec invaliditu spôsobí sám.