Naša stránka využíva súbory cookies, vďaka ktorým vám dodávame kvalitnejšie služby. Ukladanie cookies môžete kedykoľvek odmietnuť v nastavení svojho webového prehliadača. Viac informácií.

Alebo sa vráťte na úvodnú stránku

Menu

Služby

Banner

Aj ťažko zdravotne postihnutí ľudia môžu využiť hodiny pre seniorov

10.03.2021

Zároveň sa spresňujú aj podmienky, za ktorých môžu liečebné kúpele alebo kúpeľné liečebne poskytovať služby.

Aj ťažko zdravotne postihnutí ľudia môžu využiť hodiny pre seniorov

Od pondelka je vyhradený čas pre seniorov na nákup potravín alebo drogérie určený aj pre osoby s ťažkým zdravotným postihnutím (ŤZP) a ich sprievodcov. Vyplýva to z vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR, ktorá upravuje činnosť maloobchodných prevádzok a služieb a organizáciu hromadných podujatí.

 

V potravinách a drogériách čas od 9.00 do 11.00 h, ktorý je vyhradený pre osoby nad 65 rokov, je po novom vyhradený aj pre osoby s ťažkým zdravotným postihnutím a ich sprievodcov. Preukazovať sa budú preukazom fyzickej osoby s ťažkým zdravotným postihnutím alebo preukazom fyzickej osoby s ťažkým zdravotným postihnutím so sprievodcom.

 

Vyhláška Úradu verejného zdravotníctva tiež spresňuje podmienky, za ktorých môžu liečebné kúpele alebo kúpeľné liečebne poskytovať služby. Po novom môže ísť iba o liečbu, ktorá je indikovaná zo zdravotných dôvodov podľa zákona o zdravotnej starostlivosti.

 

Zdroj: Teraz.sk

Predchádzajúci článok
,,Stratégiu v oblasti práv osôb so zdravotným postihnutím" v týchto dňoch predstavila Európska komisia
Nasledujúci článok
Chcel som zachytiť Marikinu fotogenickosť, hovorí režisér videofilmu