Naša stránka využíva súbory cookies, vďaka ktorým vám dodávame kvalitnejšie služby. Ukladanie cookies môžete kedykoľvek odmietnuť v nastavení svojho webového prehliadača. Viac informácií.

Alebo sa vráťte na úvodnú stránku

Menu

Služby

Banner

Alešovi povedali, že nikdy nebude chodiť. Dnes riadi vlastnú firmu.

11.01.2018

Aleš napriek hendikepu rozbehol úspešný biznis a vyrába prvé slovenské šiltovky. Pri ich výrobe sú použité ekologické materiály

Alešovi povedali, že nikdy nebude chodiť. Dnes riadi vlastnú firmu.

Aleš napriek hendikepu rozbehol úspešný biznis a vyrába prvé slovenské šiltovky. Pri ich výrobe sú použité ekologické materiály a komplet ich šijú a vyrábajú v chránenej dielni na Slovensku.
Šiltovky sú originálne aj tým, že majú šilt z dreva, čo im dodáva punc originality a jedinečnosti.
Okrem šiltoviek sa Aleš Rauš začal venovať aj výrobe oblečenia so suchým zipsom, na ktoré je možné lepiť rôzne tematické nášivky.
Na internete sledoval v začiatkoch inšpirácie na webe ako je napr. kickstarter, ktorý pomáha začínajúcim podnikateľom naštartovať svoj biznis prostredníctvom „sponzorstva“ od iných ľudí.
Po čase zistil, že nápad, ktorý si myslel, že je jedinečný, už vo svete nie je sám ale pár ľudí začalo tento typ šiltovky vyrábať.
Jeho to ale neodradilo, venoval totiž tejto myšlienke veľa času, aby to zabalil.

Nakúpil preto pár konkurenčných produktov, vypozoroval ich chyby a nedostatky, ktoré na svojich šiltovkách odstránil a teraz je na ne právom hrdý.
Od konkurencie sa odlišuje tým, že pripravuje aj dámske verzie šiltoviek a zároveň si zákazník môže na drevený šilt vypáliť vlastnú grafiku.
Na trhu sú jeho produkty len niečo vyše pol roka ale už teraz sa predaje zvyšujú. Dostať ich však do výroby nebola jednoduchá úloha. Len samotná príprava a dizajnovanie zabrali takmer dva roky.
Zlom nastal po tom, ako jeho výrobky začala masovo vyrábať jedna nábytkárska firma.
Vo svojom biznise sa stretol s negatívnymi skúsenosťami ale aj pozitívnou odozvou a povzbudením, že aj človek s hendikepom môže dosiahnuť veľké veci.
Alešovi sa v roku 2014 stala nepríjemná nehoda na brigáde v Anglicku. Pošmykol sa na rebríku a zlomil si chrbticu. Prvé mesiace preležal na posteli a pripútaný na vozík, postupne ale začal športovať, posilňovať končatiny a teraz dokonca bicykluje na klasickom bicykli.

Lekári neverili, že sa ešte niekedy postaví na nohy ale ako sám hovorí, mal veľkú túžbu a vieru to dosiahnuť.

Zdroj: Startitup.sk

Predchádzajúci článok
Dominik je dôkazom, že aktívny život sa dá žiť aj napriek hendikepu.
Nasledujúci článok
Zdravotné pomôcky sa cez inzerát nakupovať nevypláca, sú nekvalitné.