Naša stránka využíva súbory cookies, vďaka ktorým vám dodávame kvalitnejšie služby. Ukladanie cookies môžete kedykoľvek odmietnuť v nastavení svojho webového prehliadača. Viac informácií.

Alebo sa vráťte na úvodnú stránku

Menu

Služby

Banner

Aplikácia ukáže, kam sa v Ostrave dostane vozík aj kočík

17.01.2022

Aplikácia pomôže ľuďom, ktorí sa pohybujú po Ostrave. Na webe mesta zistia, ktoré objekty sú bezbariérovo dostupné

Aplikácia ukáže, kam sa v Ostrave dostane vozík aj kočík

Využijú ju ľudia s invalidnými vozíkmi, seniori i rodičia s kočíkmi.

 

      Krajské mesto ponúka záujemcom na svojom mapovom portály aplikáciu k bezplatnému využitiu, ktorá ukazuje prístupnosť do viac než 1 400 úradov a ďalších verejných budov alebo napríklad zastávok mestskej hromadnej dopravy na území Ostravy.

 

    Informácie sú užitočné zvlášť pre ľudí odkázaných na invalidný vozík. Využívajú ju ale tiež seniori so zhoršenou mobilitou alebo rodičia či prarodičia s kočíkmi.

 

    V zmienenej mape na webe mesta totiž ľahko zistia, či je vybraný objekt bezbariérový, ťažko prístupný, či celkom neprístupný pre návštevníkov so zhoršenou mobilitou a kočíkmi.

 

    „Okrem úradov a zastávok mapuje aplikácia objekty z oblastí vzdelávania, zdravotníctva, služieb, kultúry, ale i gastronómie. Prístupnosť je hodnotená z viacero aspektov a rozdeľuje objekty na bezbariérové (zelená farba), čiastočne prístupné (oranžová, ktorá signalizuje nutnosť sprievodcu) a ťažko prístupné či celkom neprístupné (červená),“ popísala aplikáciu hovorkyňa mesta Gabriela Pokorná.

 

    V mape sú okrem adries a detailov o vstupe do budov taktiež informácie o existencii výťahov, dostupnosti parkovania či toaliet. Na projekte sa podieľa pracovník magistrátu, ktorý sa pohybuje na vozíku, i ľudia z Ostravskej organizácie vozičkárov.

 

Zdroj: Idnes.cz

Predchádzajúci článok
Lekár povedal rodičom, že ich syn sa nedožije dvoch rokov.
Nasledujúci článok
Na zvýšenie zamestnanosti pripravil rezort práce zákon, súčasne chce do práce pritiahnuť aj viac osôb so zdravotným postihnutím.