Naša stránka využíva súbory cookies, vďaka ktorým vám dodávame kvalitnejšie služby. Ukladanie cookies môžete kedykoľvek odmietnuť v nastavení svojho webového prehliadača. Viac informácií.

Alebo sa vráťte na úvodnú stránku

Menu

Služby

Banner

Autoreflexná posturálna stabilizácia

12.02.2016

Špičková fyzioterapeutka pani Ľubica Košinová zo ŠLÚ Marína zhrnula svoje celoživotné skúsenosti do vlastného originálneho rehabilitačného konceptu.

Autoreflexná posturálna stabilizácia

 Jedná sa o koncept, ktorý je patentovaný pod názvom AZH. Súbor polôh a cvičení verejne prezentovala na odborných podujatiach a spolu so spolupracovníčkami úspešne využila už u desiatok pacientov - detských aj dospelých. Čo to znamená ?

Autoreflexná posturálna stabilizácia je nový koncept pani Košinovej. Dlhoročné bohaté skúsenosti v rehabilitácii prepojila a inšpirovala sa z prenatálneho vývoja plodu. Poukazuje na to, že prenatálne obdobie nepredstavuje pre dieťa len obdobie rastu, ale aj čas učenia a adaptácie. Každý úsek života je následkom predchádzajúceho a súčasne prípravou na ďalší úsek. Dieťa sa v maternici učí, pripravuje sa na postnatálny život, cvičí adaptívne mechanizmy, vníma pomocou zmyslových orgánov a pod. čo má od narodenia až po smrť nenahraditeľný význam.  Mozog disponuje schopnosťou uchovať návyky v pamäťových dráhach a to dáva šancu cielenou stimuláciou uložených spomienok, znovu aktivovať stratené funkcie. Túto schopnosť využívame u pacientov so závažnými diagnózami: po kraniocerebrálnych traumách, po cievnych mozgových príhodách, u detskej mozgovej obrny – tých najťažších, ale hlavne tzv. problematických pacientov, ktorí nereagujú na klasické metodiky. Výsledky sú mimoriadne povzbudivé! V novom koncepte terapeutické polohy  stimulujú, aktivujú funkcie CNS, znižujú spasticitu,  zlepšujú kvalitu aktívneho pohybu, vnímanie a komunikáciu pacientov. Výsledky sú zdokumentované viacerýmii kazuistikami pacientov - detí a dospelých. Svojou prácou a talentom autorka ponúka možnosť efektívnej novej liečby najmä neurologických pacientov.

Veríme tiež, že počas jarných mesiacov zorganizujeme kurzy pre odbornú verejnosť, aby  z novej a účinnej formy rehabilitácie mohli profitovať ďalší pacienti.V najbližšom období pripravuje pani Košinová s podporou Maríny publikovanie konceptu v ucelenej literárnej podobe.

 

Predchádzajúci článok
Preukazovanie príjmu u poberateľov peňažných príspevkov na kompenzáciu.
Nasledujúci článok
Každoročne skvele zorganizovaný ples SZTP v Leviciach.