Naša stránka využíva súbory cookies, vďaka ktorým vám dodávame kvalitnejšie služby. Ukladanie cookies môžete kedykoľvek odmietnuť v nastavení svojho webového prehliadača. Viac informácií.

Alebo sa vráťte na úvodnú stránku

Menu

Služby

Banner

Bábika Barbie bude bez vlasov, s poruchami i na vozíku

30.01.2020

Firma Mattel, výrobca bábik Barbie, uviedol na trh nový model, aby rozšíril ich rozmanitosť

Bábika Barbie bude bez vlasov, s poruchami i na vozíku

Firma Mattel, výrobca bábik Barbie, uviedol na trh nový model, aby rozšíril ich rozmanitosť. Nové prírastky do série Barbie Fashionistas predstavuje napríklad Barbie bez vlasov alebo s kožnou poruchou vitiligo.

       Vo vyjadrení firma Mattel uviedla, že prostredníctvom nových modelov bábik chce prezentovať  "pestrý a rozmanitý pohľad na krásu a módu". K holohlavej bábike firma uviedla: "Keď dievčatko z akéhokoľvek dôvodu príde o vlasy, môže sa stotožniť s bábikou z tejto série." Bábika zobrazujúca poruchu vitiligo, pri ktorom sa z kože stráca pigment, podľa firmy Mattel zaznamenala najviac kladných ohlasov.

       Hračkárska firma taktiež rozšírila o modely sériu bábik s protetickými končatinami a vyrába i bábiky na vozíku, ktoré boli vlani najpredávanejšie zo série Barbie Fashionista v Británii. Na vzniku prvej bábiky s protetickou končatinou Mattel spolupracoval s Morgan Reevesovou, 13-ročnou aktivistkou, ktorá sa narodila bez ľavého predlaktia.

       Po kritike, že Barbie propaguje nerealistický ideál štíhlej belošky Mattel začal rozširovať sériu svojich bábik a ponúkať širšiu škálu rôznych odtieňov pleti, farby očí, druhu vlasov a oblečenia . V roku 2017 firma uviedla na trh aj prvú Barbie v moslimskej šatke hidžáb.

 

Zdroj: TA3.com

Predchádzajúci článok
Dobrovoľná zbierka Novozámčanov pre postihnuté deti
Nasledujúci článok
Dáma, ktorá sníva o bezbariérovom Slovensku a chce meniť svet z vozíka.