Naša stránka využíva súbory cookies, vďaka ktorým vám dodávame kvalitnejšie služby. Ukladanie cookies môžete kedykoľvek odmietnuť v nastavení svojho webového prehliadača. Viac informácií.

Alebo sa vráťte na úvodnú stránku

Menu

Služby

Banner

Bezdomovec na invalidnom vozíku dlhodobo odmieta využívať služby azylového domu

14.01.2019

Ľudia bez domova sú problémom v súčasnosti vo všetkých väčších mestách.

Bezdomovec na invalidnom vozíku dlhodobo odmieta využívať služby azylového domu

Ľudia bez domova sú problémom v súčasnosti vo všetkých väčších mestách. V Nitre polícia rieši opakovane prípad bezdomovcov, ktorí  znečisťujú verejné priestranstvo. Trojica mužov je ako sa zdá nepoučiteľná a znepríjemňuje život obyvateľom na sídlisku Chrenová v Nitre.

Jeden z mužov je na invalidnom vozíku, no i napriek tomu opakovane odmieta využiť ubytovacie možnosti a služby azylového domu pre bezdomovcov, o ktorých bol políciou neraz poučený.

Ako sa vyjadrila nitrianska mestská polícia, hliadky sa s bezdomovcami snažia vykonávať pohovory, v rámci ktorých bezdomovcom objasňujú možnosti využitia ubytovania pre bezdomovcov v azylovom dome. No tieto pohovory sú vraj často úplne bezvýsledné. Bezdomovcom totiž vyhovuje, že sa nemusia podriaďovať žiadnemu poriadku. V azylovom dome by totiž nemohli požívať alkohol a museli by dodržiavať stanovené pravidlá.

Ako ďalej polícia dodala, hliadka mužov vyzvala, aby miesto bezodkladne očistili od odpadkov, ktoré tvorili rôzne pohodené osobné veci a prázdne fľaše. Muži boli opäť upovedomení o možnostiach ubytovania, ktoré môžu ľudia bez domova v Nitre využiť, no obyvatelia majú aj naďalej obavu z toho, že sa situácia bude opakovať.

Zdroj: Nitraden.sk

Predchádzajúci článok
Vianoce v domove sociálnych služieb v Zemianskom Podhradí
Nasledujúci článok
„Machroval som, no na invalidnom vozíku som odrazu rýchlo dospel“, hovorí 22-ročný Ondrej.