Naša stránka využíva súbory cookies, vďaka ktorým vám dodávame kvalitnejšie služby. Ukladanie cookies môžete kedykoľvek odmietnuť v nastavení svojho webového prehliadača. Viac informácií.

Alebo sa vráťte na úvodnú stránku

Menu

Služby

Banner

Bojnickú zoo navštívili deti so špeciálnymi potrebami.

28.10.2018

Národná zoologická záhrada Bojnice pripravila v uplynulých dňoch dve podujatia pre deti so špecifickými potrebami.

Bojnickú zoo navštívili deti so špeciálnymi potrebami.

Národná zoologická záhrada Bojnice pripravila v uplynulých dňoch dve podujatia pre deti so špecifickými potrebami. Prvým z podujatí bol Dr. Klaun s deťmi objavuje Bojnice, ktoré zoologická záhrada pripravila v spolupráci s Trenčianskou nadáciou.

Na návštevníkov tu čakali pripravené štyri stanoviská, kde spoznávali spevavce z Indonézie v rámci kampane EAZA, mohli sa zúčastniť interaktívneho predstavenia s klaunom, či vidieť vystúpenie s bábkami a kúzelnícke predstavenie. na poslednom stanovisku si účastníci mohli pozrieť divadelné predstavenie.

Podujatia Dr. Klaun s deťmi objavuje Bojnice sa zúčastnilo až 111 účastníkov z ôsmich zariadení, a to Centra sociálnych služieb (CSS) Domino Prievidza, Základnej školy s Materskou školou pre deti a žiakov s narušenou komunikačnou schopnosťou Brezolupy, CSS Prameň Dolný Kubín, Domova sociálnych služieb (DSS) Pastuchov, DSS Nosice, DSS Adamovské Kochanovce, DSS Hrabiny a DSS Hestia Pezinok.

Ďalším podujatím, ktoré zoo pripravila pre zdravotne ťažko postihnutých návštevníkov ale ja seniorov bol Deň bez bariér, ktorý sa v Bojnickej zoo konal už tretíkrát. Vďaka tomuto populárnemu podujatie je zoo sprístupnená pre všetkých tých, ktorí majú zdravotné problémy a pohybové obmedzenia. Pre ľudí s ťažkým zdravotným postihnutím alebo obmedzenou možnosťou pohybu sa v tento deň zoo snaží prispôsobiť všetko tak, aby si ju mohli prezrieť a vychutnať si i zvieratá, ktoré sa nachádzajú aj v častiach vzdialenejších od vstupu, kam sa často mnohí nedostanú pre zdravotné problémy. Prehliadka sa konala na motorových vozidlách so zaujímavým komentárom sprievodcu.

Bojnická zoo tak aj tento rok pokračovala v peknej tradícií, ktorá priniesla mnohým radosť a pekne strávený deň.

Zdroj: TASR.sk

Predchádzajúci článok
18. ročník dobročinného Plesu v opere zo získaných financií pomáha deťom s o zdravotným znevýhodnením
Nasledujúci článok
Michal ostal po zranení miechy na invalidnom vozíku, stal sa z neho kvadruplegik.