Naša stránka využíva súbory cookies, vďaka ktorým vám dodávame kvalitnejšie služby. Ukladanie cookies môžete kedykoľvek odmietnuť v nastavení svojho webového prehliadača. Viac informácií.

Alebo sa vráťte na úvodnú stránku

Menu

Služby

Banner

Borisovi Kollárovi neprešiel návrh na zmenu zákona o kompenzáciách pre osoby s ŤZP

28.09.2016

Návrh podali opoziční poslanci za Sme Rodina - Boris Kollár a Petra Krištúfková

Borisovi Kollárovi neprešiel návrh na zmenu zákona o kompenzáciách pre osoby s ŤZP

Poberanie príspevku za osobnú asistenciu nebude rozšírené o širšiu rodinu. Národná rada Slovenskej republiky odmietla návrh dvoch opozičných poslancov o peňažných príspevkoch na kompenzáciu ŤZP.

V novele, ktorú sa Kollár a Krištúfková snažili presadiť bol návrh na rozšírenie prípevku aj na bezprostrednú a najbližšiu osobu, t.j. manželku alebo manžela, rodičov alebo osobu, ktorá je poverená starostlivosťou o osobu na základe rozhodnutia súdu. Vo väčšine prípadov sú práve tieto osoby najbližšími pre osoby s ŤZP a poznajú ich potreby a nároky.

Rozšírenie príspevku malo zasiahnuť aj fyzické osoby, ktoré sú opatrovníkom danej osoby a tiež blízku rodinu, ktorá zahŕňa svokru, svokra, deti, vnúčatá, súrodencov, nevestu, či zaťa.

Kollár a Krištúfková sú presvedčení, že osobná asistencia má pomôcť človeku s ŤZP v činnostiach, ktoré zlepšia kvalitu jeho života a tiež podporujú vlastnú aktivitu a dávajú šancu na lepšie uplatnenie pri vykonávaní funkcie v rodine.

Čo si o tomto návrhu myslíte vy? Podeľte sa so svojim názorom v komentároch pod článkom.

Facebook status Petry Krištúfkovej k novele zákona
Kristufkova_FB

Zdroj: TASR, Teraz.sk

Predchádzajúci článok
Eunice Kennedy Shriver Day
Nasledujúci článok
Prvý občasník Svetu mobility už vytlačený!