Naša stránka využíva súbory cookies, vďaka ktorým vám dodávame kvalitnejšie služby. Ukladanie cookies môžete kedykoľvek odmietnuť v nastavení svojho webového prehliadača. Viac informácií.

Alebo sa vráťte na úvodnú stránku

Menu

Služby

Banner

Bratislava a kraj poznajú víťazných športovcov roka 2017

28.12.2017

Jednou z oceňovaných kategórií bola aj kategória zdravotne postihnutý športovec. Práve v tejto kategórii si ocenenie prevzal

Bratislava a kraj poznajú víťazných športovcov roka 2017

Primátor hlavného mesta, Ivo Nesrovnal, odovzdal 21. decembra v reprezentačných priestoroch Primaciálneho paláca ocenenia pre športovcov roka. Anketa má za sebou už 25 ročníkov, takže má za sebou aj peknú históriu. Počas tejto doby sa 2 ročníky pre finančné problémy anketa neuskutočnila. Jej počiatky siahajú až do roku 1991, kedy anketu organizovalo Bratislavské združenie telesnej kultúry (BZTK), v roku 1997 sa k hlavnému organizátorovi pripojilo Hlavné mesto SR Bratislava a od roku 2005 aj Bratislavský samosprávny kraj (BSK).

Aj z tohto dôvodu boli na oceňovaní prítomní aj Juraj Droba ( SaS ), ktorý bol zvolený za nového župana kraja a Jaroslav Ostrčil, predseda Bratislavského združenia telesnej kultúry.


Jednou z oceňovaných kategórií bola aj kategória zdravotne postihnutý športovec.
Práve v tejto kategórii  si ocenenie prevzal Róbert Mezík ( boccia ), pred Jakubom Nagyom a Veronikou Vadovičovou, ktorá sa venuje športovej streľbe.

Práve Veronika je v historickom rebríčku najúspešnejšou zdravotne postihnutou športovkyňou, keďže sa až 8x stala jej celkovou víťazkou a 4x sa v rebríčku objavila.

Anketu zhodnotil Ivo Nesrovnal:

„Som hrdý, že Bratislava a Bratislavský kraj žijú športom, o čom svedčí už 25. rok ankety o najúspešnejších športovcov. O to viac ma teší, že, vďaka dobrej finančnej kondícii hlavného mesta za posledné roky a najmä tento rok môžeme v meste vytvárať ešte lepšie podmienky pre jeho rozvoj a podporu tých, ktorí majú k športu blízko a sú našou inšpiráciou, pretože ukazujú, kam sa dá dôjsť disciplínou a usilovnosťou. Okrem toho, že robia radosť svojim fanúšikom, zviditeľňujú nás vo svete a patrí im za to naše uznanie.

Zdroj: Bratislava.Dnes24.sk

Predchádzajúci článok
Hlavná železničná stanica v Bratislave rekonštruuje, bezbariérové prístupy sa stanú samozrejmosťou.
Nasledujúci článok
Dominik je dôkazom, že aktívny život sa dá žiť aj napriek hendikepu.