Naša stránka využíva súbory cookies, vďaka ktorým vám dodávame kvalitnejšie služby. Ukladanie cookies môžete kedykoľvek odmietnuť v nastavení svojho webového prehliadača. Viac informácií.

Alebo sa vráťte na úvodnú stránku

Menu

Služby

Banner

Bývalý šéf volebného štábu Donalda Trumpa je na invalidnom vozíku

09.02.2019

Manafort bol aj bývalým poradcom niekdajšieho ukrajinského prezidenta Viktora Janukovyča.

Bývalý šéf volebného štábu Donalda Trumpa je na invalidnom vozíku

Bývalý šéf volebného štábu Donalda Trumpa Paul, Manafort ktorý očakáva trest za defraudácie a daňové podvody, má vážne zdravotné problémy a väčšinu času je odkázaný na invalidný vozík.
Manafort je okrem finančných machinácií obvinený aj z nezákonného lobbingu a výšku trestu by sa mal dozvedieť v marci tohto roka.

Manafort bol aj bývalým poradcom niekdajšieho ukrajinského prezidenta Viktora Janukovyča. Trpí pokročilou dnou, v dôsledku ktorej je na invalidnom vozíku a depresiami a úzkosťou. Jeho obhajcovia naznačujú, že jeho zdravotný stav, ktorý sa rapídne zhoršil, súvisí s výsluchmi, ktoré kvôli svojim obvineniam absolvoval.
Vyšetrovatelia ho údajne nútili vstávať veľmi skoro ráno, ešte pred východom slnka a následne ho celý deň podrobovali náročnému a vyčerpávajúcemu výsluchu. Takéto zaobchádzanie malo mať podľa jeho obhajcov negatívny vplyv na jeho zdravotný stav, myseľ a pamäť.
Minulý rok v auguste uznala porota Manaforta vinného v desiatich z osemnástich bodov obžaloby z defraudácie a daňových podvodov. V druhom procese sa zodpovedal zo zamlčania lobbistických aktivít v prospech exprezidenta Janukovyča. Žiadny z prípadov obžaloby však nesúvisí s Trumpovou volebnou kampaňou.

Zdroj: Tyden.cz

Predchádzajúci článok
Marisa dala mnohým na invalidnom vozíku nový zmysel života: učí ich tancovať.
Nasledujúci článok
Tomáš Helísek žije svoj život s hendikepom, no maximálne naplno.