Naša stránka využíva súbory cookies, vďaka ktorým vám dodávame kvalitnejšie služby. Ukladanie cookies môžete kedykoľvek odmietnuť v nastavení svojho webového prehliadača. Viac informácií.

Alebo sa vráťte na úvodnú stránku

Menu

Služby

Banner

Číňania na internete vyjadrujú podporu hendikepovanému mužovi

12.10.2021

Vlna podpory sa dnes objavila na čínskych internetových serveroch ku hendikepovanému mužovi

Číňania na internete vyjadrujú podporu hendikepovanému mužovi

Vlna podpory sa dnes objavila na čínskych internetových serveroch ku hendikepovanému mužovi, ktorý v sobotu odpálil malú, podomácky vyrobenú nálož na pekingskom medzinárodnom letisku. Svojim činom chcel upozorniť na policajnú brutalitu, kvôli ktorej on sám pred niekoľkými rokmi skončil na vozíku, - napísala miestna tlač.

   

Podľa dostupných informácií sa tridsaťštyriročný Ťi Čung-sing z provincie Šan-tung rozhodol odpáliť nálož, ktorá zranila iba jeho. Urobil tak zo zúfalstva nad dlhoročným márnym bojom za spravodlivosť. Predtým, ako nálož odpálil, varoval vraj cestujúcich na letisku, aby nikoho iného než seba nezranil. V nemocnici mu potom museli v dôsledku explózie amputovať ľavú ruku.

    "Varoval ostatných, aby ustúpili stranou. Je to dobrý človek. Dúfam, že to úrady pochopia, inak sa spustí krutý začarovaný kruh," napísal na internete právnik Jüan Jü-laj. "Rozhodne nie je tak vyšinutý, ako policajti, ktorí ho zbili," dodal ďalší užívateľ internetu.

    Ťi Čung-sing sa presťahoval z východočínskej provincie Šan-tung, aby pracoval ako vodič motocykla v juhočínskom meste Tung-kuan. Tu ho v roku 2005 údajne tvrdo zbili policajti, a on kvôli tomu zostal čiastočne ochrnutý na vozíku. Informovalo o tom mnoho médií, ale ich správy zatiaľ nebolo možné overiť z nezávislých zdrojov, napísala dnes agentúra AFP.

    Podľa hongkongskej televíznej stanice Phoenix TV Ťi "stratil všetku vieru v spravodlivosť v spoločnosti" práve kvôli neúspešnému boju za odškodnenie. Televízia spresnila, že Ťi bol veľmi frustrovaný čínskym systémom petícií, ktorý umožňuje občanom podávať sťažnosti priamo vládnym ministerstvám.

    Tieto petície sú ale často ignorované, a preto ich autori v posledných rokoch čím ďalej častejšie organizujú protesty po celej Číne a niektorí siahnu aj po násilí, aby na svoje prípady upozornili. Minulý mesiac zabil jeden neúspešný autor petície, nezamestnaný muž z mesta Sia-men, 47 ľudí pri explózii.

 

Zdroj: Tydeniky.cz

Predchádzajúci článok
Hodiny vyhradené pre seniorov a osoby ZŤP sú od pondelka zrušené.
Nasledujúci článok
Od budúceho roka rozširuje mesto Banská Bystrica poskytovanie sociálnych služieb