Naša stránka využíva súbory cookies, vďaka ktorým vám dodávame kvalitnejšie služby. Ukladanie cookies môžete kedykoľvek odmietnuť v nastavení svojho webového prehliadača. Viac informácií.

Alebo sa vráťte na úvodnú stránku

Menu

Služby

Banner

Diana (34): Vzala som si muža na vozíčku. Rodičia mi vyčítajú, že som si skazila život

28.11.2019

Dalibor je presne ten typ muža, o ktorom sníva hádam každá slobodná žena.

Diana (34): Vzala som si muža na vozíčku. Rodičia mi vyčítajú, že som si skazila život

Dalibor je presne ten typ muža, o ktorom sníva hádam každá slobodná žena. Je romantický, pozorný, vie počúvať a je oporou v dobrom i zlom. Zdá sa vám to ako vystrihnuté ako z nejakej rozprávky? Aj ja by som to tak vnímala. Pôsobí to tak dokonale, že by človek povedal, že to hádam ani pravda byť nemôže. Dalibor je v mojich očiach perfektný. Iba jedinú chybičku v inak dokonalej vizáži má - je totiž na vozíčku.

Ponúkla som pomoc vozičkárovi

Poznali sme sa v obchode, kde sme obaja nakupovali. Všimla som si mladého muža na vozíku, ako sedí pri regály a rozhliada sa okolo seba. Vyzeral, ako by potreboval pomoc, preto som ho oslovila. S rumencom na lícach ma požiadal, či by som mu mohla podať plechovku s fazuľami z hornej police, na ktorú bohužiaľ nedočiahne.

Ani neviem, čím to bolo, ale niečím ma okamžite okúzlil. Preto som ľutovala, že som ho nechala iba tak „odísť“, bez toho aby som si vypýtala aspoň telefónne číslo. Ďalšie dni som preto chodila do obchodu v nádeji, že ho možno stretnem znovu. A stretla!

Neveril mi, že mám o neho záujem

Niečo ma k Daliborovi neskutočne ťahalo, lenže on všetky moje pokusy o akékoľvek zblíženie odmietal. Bola som nešťastná a myslela som si, že sa mu nepáčim. Až po nejakej dobe sa mi zveril, že vôbec neveril tomu, že by o neho mohlo mať záujem dievča ako ja. To bola posledná kvapka do nášho pohára lásky, pretože od toho dňa sme spolu začali chodiť.

Rodičia ho neprijali

Dva mesiace po zoznámení som Dalibora predstavila rodičom. Pretože bývajú v dome bez výťahu, pozvali sme ich k Daliborovi do bytu, kde som posledné týždne viacmenej bývala aj ja. Rodičia boli v šoku, keď videli s kým sa ich jediná dcéra dala dohromady. Síce to tento večer na sebe nedali poznať, ale Dalibora neschvaľovali a ako môjho partnera ho neprijali.

Vzala som si muža na vozíku

Napriek nesúhlasu rodičov som si Dalibora po roku nášho vzťahu vzala. Sám ma niekoľkokrát presviedčal, aby som si svoje rozhodnutie dobre rozmyslela. Často o sebe hovoril ako o príťaži, ako o guli na nohe, ktorú by som v manželstve neustále ťahala so sebou. Moja láska k nemu bola ale zo dňa na deň silnejšia, preto sme si vlani v lete povedali svoje „áno“.

Rodičia so svadbou nesúhlasili, nakoniec ako s našim vzťahom celkovo. Od začiatku som veľmi dobre vedela do čoho idem a nebála som sa odhryznúť si také veľké sústo. Dalibor má zlaté srdce a skutočnosť že je po nehode na vozíku, ma nemohla odradiť od toho, aby som vedľa tohto muža mohla stráviť zvyšok života. Aj keď to nebude „prechádzka ružovou záhradou“, ako Dalibor často hovorí. Rodičia mi vyčítajú, že som si skazila život. Matka mi dokonca raz v zápale rozčúlenia povedala, že si pre mňa vysnila niekoho lepšieho. Jej slová ma zasiahli rovnako ako postoj rodičov k môjmu mužovi. Nič to ale nemení na tom, že som vedľa svojho vozičkára šťastná.

 

Zdroj: Onlyu.cz

Predchádzajúci článok
Vicemajsterka v kulturistike pomáha ochrnutému dievčatku.
Nasledujúci článok
Alena Erlebachová: „Paralympijskí športovci by sa mali pýtať hlavne svojich zväzov, kde zohnať prostriedky.“