Naša stránka využíva súbory cookies, vďaka ktorým vám dodávame kvalitnejšie služby. Ukladanie cookies môžete kedykoľvek odmietnuť v nastavení svojho webového prehliadača. Viac informácií.

Alebo sa vráťte na úvodnú stránku

Menu

Služby

Banner

Dieťaťu na vozíku umožní toto fantastické vozidlo pohybovať sa po piesočnej pláži

14.01.2020

Je dielom brazílskych študentov.

Dieťaťu na vozíku umožní toto fantastické vozidlo pohybovať sa po piesočnej pláži

Študenti z brazílskeho federálneho inštitútu Rio Grande do Norte vytvorili vozidlo upravené tak, aby sa na ňom mohol prevážať po pláži chlapec, ktorý je na invalidnom vozíku.

       Nápad dostali študenti potom, ako sa dozvedeli o tom, s akými potiažami bojujú vozíčkári z mesta Natal, ak sa chcú dostať na pláž. Projekt študenta Lago Souza nadchol kolegyňu Maraysu Araújo i učiteľa Artura Salgada a João Teixeiru.

Fantastické auto nohy môjho syna…

       Vozidlo teraz slúži osemročnému chlapcovi menom João Gabriel Andrade. Jeho matka Juliana de Castro uviedla, že jej syn je nadšený. „Je to fantastický projekt. To auto sú teraz nohy môjho syna. Vie ho aj sám riadiť,“ povedala.

       Vozidlo sa od bežných invalidních vozíkov celkom líši, nemá tenké kolesá, ktoré sa okamžite ponoria do piesku. Má šesť širokých koliesok s trakčným systémom. Hovorí sa mu krab, čo symbolizuje, že má rovnaké schopnosti ako keď krab chodí v piesku.

Cieľom je rozšířiť vozidlo na ďaľšie brazílske pláže

       Vozidlo bolo prezentované na akciách v Brazílii aj v zahraničí. Projekt získal ocenenie ako na brazílskej vedeckej a technickej výstave v São Paulo, tak aj na medzinárodnej výstave vedy a techniky v Rio Grande do Sul. Vynález sa umiestnil na prvnom mieste veľtrhu Infomatrix v Mexiku.

       Invalidný vozík nabehne na plošinu kraba, ktorého je možné riadiť pomocou diaľkového  ovládača. Cieľom študentov a učiteľov je rozšíriť vozidlo na ďaľšie brazílske pláže. „Dúfame, že získame podporu inštitúcií a vlády,“ povedal João Teixeira.

 

Zdroj: Nasregion.cz

Predchádzajúci článok
Týmto trom inštitúciám poputujú zariadenia úplne zadarmo
Nasledujúci článok
Smutný osud Mira Schneidera (†31): Vytúženého vozíka sa nedočkal, zomrel...