Naša stránka využíva súbory cookies, vďaka ktorým vám dodávame kvalitnejšie služby. Ukladanie cookies môžete kedykoľvek odmietnuť v nastavení svojho webového prehliadača. Viac informácií.

Alebo sa vráťte na úvodnú stránku

Menu

Služby

Banner

Dievčatko na vozíčku mohlo ísť so spolužiakmi prvýkrát na exkurziu

10.10.2019

Učiteľ ju celý čas niesol na chrbte.

Dievčatko na vozíčku mohlo ísť so spolužiakmi prvýkrát na exkurziu

Každé dieťa, ktoré má nejaké zdravotné postihnutie, chce žiť čo najnormálnejší život. Baviť sa so spolužiakmi a s kamarátmi, ako to len ide. Niekedy im jednoducho musíte pomôcť, a to je aj prípad, o ktorom informuje Unilad.

Tento milý učiteľ bol označený za hrdinu, keď zaistil, aby sa žiačka, ktorá je pripútaná k invalidnému vozíku, mohla zúčastniť exkurzie spolu so svojou triedou. 10-ročná Ryan Neighbours z Louisville v štáte Ohio má také poškodenie chrbtice, ktoré má vplyv na vývoj miechy a kostí. Žiačka z Tully Elementary School používa invalidný vozík a musela prekonať rôzne operácie.

Učiteľ, z ktorého by si mali brať všetci príklad

Zdravotný stav dievčatka už predtým bránil zúčastniť sa rôznych exkurzií. No keďže na to bola jej mama pripravená, začala vymýšľať vlastný, alternatívny deň exkurzie. Ryan však, našťastie, mala po svojom boku svojho anjela strážneho, učiteľa Jima Freemana. Ten sa ponúkol, že ju počas celého výletu bude niesť na chrbte. Práve to jej umožnilo zúčastniť sa na exkurzii so svojimi spolužiakmi.

Inšpirácia pre ďalšie školy

Mama malej Ryan teda zdieľala celý príbeh spolu s fotografiami. Je veľmi vďačná za učiteľa, ktorý bol takto empatický a voči jeho žiačke sa zachoval úplne úžasne. Samozrejme, že si vyslúžil aj veľmi veľa kladných komentárov. Rozhodla sa, že chce ukázať dobrotu učiteľa a verí tomu, že takto inšpiruje aj ďalších, ktorý sa pokúsia deťom so zdravotným postihnutím uľahčiť život, čo najľahšie to ide.

 

Zdroj: Babskeveci.sk

Predchádzajúci článok
Ľudia na vozíku sa neraz musia na turistike otočiť.
Nasledujúci článok
Chlapec skončil po operácii na vozíku. Na drahú liečbu prispel charitatívny beh.