Naša stránka využíva súbory cookies, vďaka ktorým vám dodávame kvalitnejšie služby. Ukladanie cookies môžete kedykoľvek odmietnuť v nastavení svojho webového prehliadača. Viac informácií.

Alebo sa vráťte na úvodnú stránku

Menu

Služby

Banner

Dobrovoľná zbierka Novozámčanov pre postihnuté deti

30.01.2020

Aká suma sa vyzbierala?

Dobrovoľná zbierka Novozámčanov pre postihnuté deti

Novozámčania mali možnosť prispieť na dobrú vec. Príliš sa však do dobrovoľnej zbierky nehrnuli.

V roku 2019 sa konala dobrovoľná zbierka určená pre postihnuté deti. Jej výsledok je už známy. Pozreli sme sa, koľko eur dali dobrovoľníci dokopy.

Zbierka bola vyhlásená na pomoc a rozvoj handicapovanej mládeže s mentálnym, telesným a zrakovým postihnutím. Prispieť na zbierku bolo možné dvomi spôsobmi.

Prvým bolo zaslanie príspevku na účet mesta.

Týmto spôsobom však na účet Mesta Nové Zámky neboli zaslané žiadne príspevky.

V druhom prípade bolo možné podporiť zbierku aj počas tradičného adventného benefičného koncertu, ktorý sa konal v decembri. V kostole vtedy vystúpili žiaci a učitelia Základnej umeleckej školy, Detský a Dámsky spevácky zbor pri Cirkevnej základnej škole Antona Bernoláka.

Vyzbieraná suma počas koncertu sa zastavila na čísle 670 eur.

Výťažok z koncertu bol určený na pomoc OZ Biela veľryba na podporu a rozvoj handicapovanej mládeže s mentálnym, telesným a zrakovým postihnutím. Prevedený na účet združenia bol 8. januára 2020.

Aj v roku 2018 sa konala podobná dobrovoľná zbierka. Výťažok zo zbierky Na pomoc bábätkám bol určený na poskytovanie vysokošpeciali­zovanej starostlivosti extrémne nezrelým a kriticky chorým novorodencom. V tom čase sa vyzbieralo 1 981 eur.

 

Zdroj: NoveZamky.Dnes24.sk

Predchádzajúci článok
Vo Vejprtoch zomrelo osem ľudí pri požiari domova pre zdravotne postihnutých
Nasledujúci článok
Bábika Barbie bude bez vlasov, s poruchami i na vozíku