Naša stránka využíva súbory cookies, vďaka ktorým vám dodávame kvalitnejšie služby. Ukladanie cookies môžete kedykoľvek odmietnuť v nastavení svojho webového prehliadača. Viac informácií.

Alebo sa vráťte na úvodnú stránku

Menu

Služby

Banner

Dočká sa hendikepovaný pár v kauze Sun Park Residence spravodlivosti?

06.01.2019

Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave preverí kauzu Sun Park Residence

Dočká sa hendikepovaný pár v kauze Sun Park Residence spravodlivosti?

Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave preverí kauzu Sun Park Residence na základe trestného oznámenia, ktoré ešte v marci podala poslankyňa Národnej rady SR Lucia Ďuriš Nicholsonová (SaS).

Kauzu odštartoval blog vozičkárky Natálie Turčinovej, ktorá si s partnerom Martinom kúpila byt v rozostavanom projekte Sun Park Residence. Mladý hendikepovaný pár, ktorý trpí svalovou dystrofiou, síce zaplatil zálohu 80 000 eur na účet devolopera projektu, no nezískal bývanie. Keď si chceli vziať úver, banka im ho nedala, lebo im oznámila, že na zmluve nesedí vlastník.

Poškodených z projektu Sun Park Residence sa napokon našlo až 20.

„Uskutočnilo sa s nimi stretnutie, na ktorom sme sa dohodli, že zozbierajú údaje od všetkých poškodených a spracujeme trestné oznámenie. Tak sa aj stalo,“ uviedla Ďuriš Nicholsonová. Keďže však polícia v zákonnej lehote nerozhodla, bola spracovaná žiadosť o preskúmanie zákonnosti postupu polície na prokuratúru, ktorá sa ohradila s odpoveďou, že to, že polícia za pol roka v samotnej veci neurobila takmer nič, je normálne, a teda zákonné.

Hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Michal Szeiff potvrdil, že v súčasnosti sú v tejto veci vykonávané potrebné úkony s cieľom jej náležitého objasnenia.

 

Zdroj: Aktuality.sk

Predchádzajúci článok
Hendikepovaný chlapec chodí dennodenne do školy po rukách
Nasledujúci článok
Vianoce v domove sociálnych služieb v Zemianskom Podhradí