Naša stránka využíva súbory cookies, vďaka ktorým vám dodávame kvalitnejšie služby. Ukladanie cookies môžete kedykoľvek odmietnuť v nastavení svojho webového prehliadača. Viac informácií.

Alebo sa vráťte na úvodnú stránku

Menu

Služby

Banner

Dvaja vodiči - špekulanti, s falošným preukazom ZŤP. Polícia ich odhalila.

18.09.2019

Bratislavskí policajti v mestskej časti Petržalka odhalili v minulom týždni dva prípady falšovania preukazov ťažko zdravotne postihnutého (ŤZP)

Dvaja vodiči - špekulanti, s falošným preukazom ZŤP. Polícia ich odhalila.

Dvaja muži boli obvinení z trestného činu falšovania a pozmeňovania verejnej listiny, úradnej pečate, úradnej uzávery, úradného znaku a úradnej značky.

Bratislavskí policajti v mestskej časti Petržalka odhalili v minulom týždni dva prípady falšovania preukazov ťažko zdravotne postihnutého (ŤZP). Informovala o tom hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Lucia Mihalíková.

V stredu (11. 9.) kontrolovala dopravná polícia na čerpacej stanici na Eisteinovej ulici, 38-ročného Petra, parkujúceho na mieste pre osoby s ťažkým zdravotným postihnutím.  "Pri kontrole sa preukázal preukazom pre fyzickú osobu ťažko zdravotne postihnutú, ktorý javil známky falšovania," objasňovala polícia. Za toto porušenie pravidiel cestnej premávky závažným spôsobom mu bol zadržaný vodičský preukaz.

Skoro identický prípad zaznamenala polícia aj v pondelok (9. 9.). Vodič mercedesu zastal na vyhradenom mieste obchodného domu v podzemných garážach na Einsteinovej ulici. Preukaz, ktorý mal vodič vystavený za sklom, nespĺňal náležitosti preukazu ŤZP.  "Policajti u oprávneného úradu zistili, že vodič, ktorý sa týmto preukazom preukázal, nie je osobou s ťažkým zdravotným postihnutím ani mu príslušným úradom práce sociálnych vecí a rodiny nebol takýto preukaz vydaný," upresnila polícia.

Títo dvaja muži boli obvinení z trestného činu falšovania a pozmeňovania verejnej listiny, úradnej pečate, úradnej uzávery, úradného znaku a úradnej značky. V prípade preukázania viny im hrozí v súlade s Trestným zákonom trest odňatia slobody až na tri roky.

 

Zdroj: Teraz.sk

Predchádzajúci článok
Novinka: Kedy nebudú musieť ísť ťažko chorí pred komisiu?
Nasledujúci článok
Parlament schválil zrušenie koncesionárskych poplatkov pre seniorov