Naša stránka využíva súbory cookies, vďaka ktorým vám dodávame kvalitnejšie služby. Ukladanie cookies môžete kedykoľvek odmietnuť v nastavení svojho webového prehliadača. Viac informácií.

Alebo sa vráťte na úvodnú stránku

Menu

Služby

Banner

Francúzsky súd cenzuruje spot s usmievajúcimi sa deťmi s Downovým syndrómom

09.12.2016

Francúzska štátna rada potvrdila zákaz verejného vysielania filmu s deťmi s Downovým syndrómom.

Francúzsky súd cenzuruje spot s usmievajúcimi sa deťmi  s Downovým syndrómom

Aj keď tento článok priamo nesúvisí s problematikou imobility, napriek tomu je to varovný prst, ktorý naznačuje, akým smerom sa vlády stavajú k problematike hendikepovaných. Francúzska štátna rada potvrdila zákaz verejného vysielania filmu s deťmi s Downovým syndrómom. Zakázaný spot „Dear Future Mom“ alebo „Drahá budúca mamička“ má momentálne už viac ako sedem a pol milióna pozretí. Spot vznikol v roku 2014 pri príležitosti svetového dňa Downovho syndrómu s cieľom uistiť tehotné ženy, že ich deti môžu byť šťastné aj napriek tomuto syndrómu.

No podľa francúzskej Štátnej rady, spot s usmievajúcimi sa deťmi s Downovým syndrómom môže vyvolávať výčitky svedomia u žien, ktoré uvažujú o podstúpení potratu, prípadne sa rozhodli potrat podstúpiť v minulosti.

Jean-Marie Le Méné, prezident Nadace Jérôma Lejeuna, ktorý bojuje proti zákazu tohto spotu, zdôraznil, že už dnes je 96% detí s Downovým syndrómom usmrtených pred narodením  a ženy, ktoré sa rozhodnú pre potrat neskôr trpia silnými pocitmi viny. Naopak ženy, ktoré sa rozhodli naopak a porodili choré dieťa, svoje rozhodnutie nikdy neoľutovali. 

Tvorca spotu Coor Down spolu so Svetovou alianciou pre postihnutých verejne žiadajú francúzsku Štátnu radu, aby diskriminačný zákaz vysielania spotu zrušila. K ich petícii sa môžte pripojiť na Change.org.

Zdroj: HnutiProZivot.cz

Predchádzajúci článok
Liečba ochrnutia kmeňovými bunkami dosiahla svoje prvé výsledky
Nasledujúci článok
Matka s ťažkým osudom žije v kolotoči dlhov