Naša stránka využíva súbory cookies, vďaka ktorým vám dodávame kvalitnejšie služby. Ukladanie cookies môžete kedykoľvek odmietnuť v nastavení svojho webového prehliadača. Viac informácií.

Alebo sa vráťte na úvodnú stránku

Menu

Služby

Banner

Francúzsky súd pokutoval easyJet za odmietnutie prepravy telesne postihnutého

02.02.2017

Trestný súd v meste Bayonne, južné Francúzsko, sa dopočul, že personál dopravcu odmietol prístup Josepha Etcheveste (55) na palubu letu

Francúzsky súd pokutoval easyJet za odmietnutie prepravy telesne postihnutého

Trestný súd v meste Bayonne, južné Francúzsko, sa dopočul, že personál dopravcu odmietol prístup  Josepha Etcheveste (55)  na palubu letu easyJet v Biarritz v júli 2010, pretože bol "bez sprievodu".

Francúzsky súd tak v januári tohto roku udelil britskej nízkonákladovej leteckej spoločnosti easyJet pokutu vo výške € 60,000 za odmietnutie prepraviť telesne postihnutého pasažiera, údajne z bezpečnostných dôvodov. Spoločnosť doposiaľ nebola schopná vysvetliť aké „bezpečnostné“ dôvody mali na mysli.

Etcheveste bol spolupracovník bývalého baskického separatistického vodcu Philippa Bidarta. Pri zatýkaní francúzskou políciou v roku 1987 bol zasiahnutý výstrelom do chrbtice a  čiastočne ochrnul.

Právnik spoločnosti EasyJet informoval, že nebol prekvapený rozhodnutím súdu pričom zdôrazňuje, že letecká spoločnosť "nikdy nemala v úmysle diskriminovať žalobcu".

Toto však nebolo po prvýkrát, čo letecká spoločnosť easyJet porušila francúzske diskriminačné zákony. V decembri 2015 bola firma pokutovaná vo výške € 70000 pre odmietnutie prístupu trom ľuďom so zdravotným postihnutím, a to z rovnakých „bezpečnostných“ dôvodov.

Zdroj: TheGuardian.com

 

Letecká spoločnosť uviedla, že iba dodržiavala svoje interné pravidlá.

Predchádzajúci článok
Slováci vyvinuli smartfónovú aplikáciu pre zrakovo postihnutých
Nasledujúci článok
Manchester United znižuje kapacity na štadióne Old Trafford aby vytvoril viac miest pre telesne postihnutých fanúšikov