Naša stránka využíva súbory cookies, vďaka ktorým vám dodávame kvalitnejšie služby. Ukladanie cookies môžete kedykoľvek odmietnuť v nastavení svojho webového prehliadača. Viac informácií.

Alebo sa vráťte na úvodnú stránku

Menu

Služby

Banner

Fyzioterapeutka Alžbeta Víghová .

11.06.2018

Ako fyzioterapeutka pracuje 8 rokov. Skončila II. stupeň VŠ ako fyzioterapeut v Bratislave.

Fyzioterapeutka Alžbeta Víghová .

 Dovoľte nám predstaviť vám mladú a šikovnú fyzioterapeutku, ktorá pôsobí v Šamoríne v poliklinike. Ponúka terapeutické služby aj v domácom prostredí u ľudí, ktorí sú imobilní a nevedia za ňou prísť do ambulancie. Často sa stáva, že nás oslovujú ľudia, čo potrebujú riešiť takéto situácie s ležiacim pacientom.  Nájsť dobrého fyzioterapeuta  je ale ťažké. Z toho dôvodu sme poprosili Betku Víghovú, nech nám o sebe a svojej práci niečo napíše. Veríme, že vám táto informácia prinesie úžitok.


Prvé tri roky praxe som pôsobila v liečebnom ústave  Čilistov, kde som získala skúsenosti s deťmi aj s dospelými. Po zatvorení liečebného ústavu som rok pracovala na RHB ambulancií ProCare v Bratislave. Následne dva roky v Dunajskej Lužnej na vysunutom pracovisku Milosrdných bratov na RHB ambulancií. Od mája 2016 podnikám v Šamoríne.

Dôležité pre mňa je mať dosť času na klienta a brať ho ako individuálnu bytosť a terapiu mu prispôsobiť na mieru.

Mne samej ako 13 ročnej diagnostikovali scoliózi ( vykrivenie chrbtice), preto poznám ťažkosti aj z tejto strany. Odvtedy až dodnes pravidelne cvičím.

Mojou motiváciou stáť sa fyzioterapeutkou bol môj starý otec, ktorý trpel zriedkavou chorobou Syringomielie, ktorá postihuje nervový systém. Bol imobilný a odkázaný na našu pomoc. Chcela som mu pomôcť a zlepšiť mu kvalitu života. Ale aj on sám ukázal, že cvičiť môže hocikto, a ako pravidelný pohyb dokáže udržať človeka v stálej psychickej a fyzickej kondícií a nevzdávať sa. 

Mojím krédom je: „ Kde je vôľa, tam je cesta.“

Mám ambulanciu v Šamoríne v budove polikliniky Jesenius Samaria.

Ľudia za mnou prichádzajú najčastejšie s bolestivými stavmi chrbtice, degenerativnými zmenami kĺbov, pooperačnými a poúrazovými stavmi.

Venujem sa aj športovej fyzioterápií: kompenzačné cvičenia, prevenciu vzniku preťaženia a úrazu, po úrazová rehabilitácia.

Stretla som sa aj s diagnózou rakovina chrbtice, kde som sa sústredila na zlepšenie chôdze v teréne, zlepšenie stability a tým dopomohla k zväčšeniu samostatnosti pri bežných denných činnostiach.

Spolupracujem s klientom po detskej mozgovej obrne. Klient je samostatný len potrebuje trocha pomôcť pri naťahovaní skrátených svalov.

Ponúkam služby aj v domácom prostredí u ľudí, ktorí sú imobilní a nevedia prísť do ambulancie. Zároveň poradím rodinným príslušníkom ako cvičiť, polohovať a motivovať pohybovo znevýhodneného klienta. Najčastejšie vykonávam návštevy u ľudí po operáciach chrbtice, kĺbov, po náhlej mozgovej príhode, pri diabetickej polineuropátií, sklerózis multiplex, imobilizačnom syndróme.

Pre bližšie informácie ma môžete kontaktovať na tel. čísle 0911565212, mailom eliza.vighova@gmail.com  alebo ma najdete na facebooku ako FyzioBet a na www.fyziobet.sk .

Mgr. Alžbeta Víghová

Poliklinika Jesenius Šamorín s.r.o. 
Hlavná 50
Šamorín, 93101

Otváracie hodiny

Po.
13:00 – 19:00
Ut.
13:00 – 19:00
St.
8:00 – 15:00
Št.
Zatvorené
Pi.
13:00 – 19:00
So.
Zatvorené
Ne.
Zatvorené
Predchádzajúci článok
Sfalšoval preukaz aby mohol parkovať na mieste pre invalidov
Nasledujúci článok
Je na invalidnom vozíku a rozhodla sa skúsiť bývať sama.