Naša stránka využíva súbory cookies, vďaka ktorým vám dodávame kvalitnejšie služby. Ukladanie cookies môžete kedykoľvek odmietnuť v nastavení svojho webového prehliadača. Viac informácií.

Alebo sa vráťte na úvodnú stránku

Menu

Služby

Banner

Hendikepovaná žena po smrti matky požiadala o pomoc úrady. Neuveríte ich reakcii

30.11.2017

Dosiahli sme morálne bahno, uviedol jej advokát.

Hendikepovaná žena po smrti matky požiadala o pomoc úrady. Neuveríte ich reakcii

Dosiahli sme morálne bahno, uviedol jej advokát.
Simona je odkázaná na invalidný vozík, lebo do jej života zasiahla mozgová obrna, ktorá jej znemožnila akýkoľvek pohyb. Tým pádom je plne odkázaná na starostlivosť najbližších.
Simone ale pred časom umrela mama, ktorá sa o ňu neustále starala. Navýšenie asistenčných hodín sa v prvých okamihoch zdalo byť len bežnou formalitou.
Realita bola však úplne iná.
Po smrti matky sa o ňu stará otčim, ktorý ju v ťažkých chvíľach neopustil. Práve naopak.
Simone teda požiadala o navýšenie asistencie zo 16 na 20 hodín. 4 hodiny o ktoré žiadajú im chýbajú večer a v noci. Otčim chodí spávať o pol 12 a navyše vychováva vlastnú malú dcéru.
Simona ale podľa úradov zvláda byť sama 8 hodín, napriek tomu, že bez asistencie sa nepohne ani o centimeter.

Ústredie práce tvrdí, že Rozsah navrhovanej osobnej asistencie pri potrebnom počte osobných asistentov by zabezpečoval klientke pomoc aj v čase nočného odpočinku rovnako ako v čase života jej matky.

Advokát Simony má na to ale odlišný názor a tvrdí:
"Ja tvrdím, že nie. Ak máte asistentov, ktorí majú vyčerpať 16 hodín osobnej asistencie, tak nech úrad práce dá takých asistentov, čo prídu medzi 22:00 a 6:00 ja neviem na pol hodinu. Toto konanie a jeho výsledok je tzv. morálnym bahnom tejto spoločnosti,"


Zdroj: TVnoviny.sk

Predchádzajúci článok
S hendikepom pomáha skrášľovať svoje mesto
Nasledujúci článok
Charitatívny večer Spolu bez bariér