Naša stránka využíva súbory cookies, vďaka ktorým vám dodávame kvalitnejšie služby. Ukladanie cookies môžete kedykoľvek odmietnuť v nastavení svojho webového prehliadača. Viac informácií.

Alebo sa vráťte na úvodnú stránku

Menu

Služby

Banner

Hendikepovaného ekologického aktivistu z Libanonu požehnal pápež

08.06.2021

V stredu 2. júna na generálnej audiencii pápeža Františka sa zúčastnil aj Libanončan Michael Haddad, hendikepovaný aktivista za životné prostredie

Hendikepovaného ekologického aktivistu z Libanonu požehnal pápež

V stredu 2. júna na generálnej audiencii pápeža Františka sa zúčastnil aj Libanončan Michael Haddad, hendikepovaný aktivista za životné prostredie. Sediac na invalidnom vozíčku si od Svätého Otca vypýtal požehnanie pre ďalšiu zo svojich odvážnych iniciatív. Za najbližšiu métu si zvolil prekonanie 100-kilometrovej trasy v Arktíde.

 

Od svojich šiestich rokov je dnes 40-ročný Michael Haddad na 75 percent paralyzovaný. Pôsobí ako špeciálny veľvyslanec OSN rozvojového programu v záležitostiach životného prostredia.  Vypravuje sa na náročné športové výkony prekonávania vzdialeností na vozíku. Ide mu o symbolické činy, ktoré chcú byť výzvou. „Rozhodol som sa kráčať, pretože Zem je na invalidnom vozíku“, vysvetľuje svoj zámer aktivista Michael.

 

Zdroj: Vaticannews.va

Predchádzajúci článok
Tatry bez bariér
Nasledujúci článok
Honzu (24) na poli prešiel kombajn: Záchranárom sa prišiel poďakovať na vozíku!