Naša stránka využíva súbory cookies, vďaka ktorým vám dodávame kvalitnejšie služby. Ukladanie cookies môžete kedykoľvek odmietnuť v nastavení svojho webového prehliadača. Viac informácií.

Alebo sa vráťte na úvodnú stránku

Menu

Služby

Banner

Hendikepovaný chlapec chodí dennodenne do školy po rukách

05.01.2019

Osemročný hendikepovaný chlapec z Indonézie chodí do školy každý deň 3 kilometre len po rukách.

Hendikepovaný chlapec chodí dennodenne do školy po rukách

Osemročný hendikepovaný chlapec z Indonézie chodí do školy každý deň 3 kilometre len po rukách. Cesta do školy na ostrove Jáva kde žije, vedie skalnatým terénom, kde nemôže použiť invalidný vozík.

Mukhlis Abdul Holik sa narodil s nedostatočne vyvinutými nohami. Lekári sa vyjadrili jednoznačne -  nikdy nebude chodiť. 8-ročný Mukhlis si veľmi želal navštevovať miestnu školu a tak sa naučil väčšiu časť skalnatej cesty zvládnuť prejsť sám len s pomocou rúk. Sú úseky, na ktorých ho nesú jeho rodičia a tak aj vďaka ich pomoci môže chlapec navštevovať školu každý deň. Jeho odhodlanie navštevovať školu bolo silnejšie, ako hendikep, ktorý ho postihol.

Jeho snom je byť horolezcom alebo hasičom. V škole exceluje vo všetkých predmetoch a tak sa so svojim odhodlaním a priebojnosťou v živote určite nestratí. Tento osemročný chlapček z Indonézie je dôkazom toho, že aj keď sme znevýhodnení, vždy sme to my, kto riadi svoj osud.

 

Zdroj: Interez.sk

Predchádzajúci článok
V žiarskych uliciach sa uskutočnil Mikulášsky pochod pre hendikepovaných
Nasledujúci článok
Dočká sa hendikepovaný pár v kauze Sun Park Residence spravodlivosti?