Naša stránka využíva súbory cookies, vďaka ktorým vám dodávame kvalitnejšie služby. Ukladanie cookies môžete kedykoľvek odmietnuť v nastavení svojho webového prehliadača. Viac informácií.

Alebo sa vráťte na úvodnú stránku

Menu

Služby

Banner

Hendikepovaný Jaroslav pomáha ľuďom, ktorí sú v podobnej situácii.

28.07.2018

Hendikepovaný inžinier Jaroslav Dembinný z Třince v Českej republike má zložitý osobný aj pracovný život.

Hendikepovaný Jaroslav pomáha ľuďom, ktorí sú v podobnej situácii.

Hendikepovaný inžinier Jaroslav Dembinný z Třince v Českej republike má zložitý osobný aj pracovný život. Od roku 1993 je súdnym znalcom v odbore Technická kybernetika a zároveň predsedom významných neziskových organizácii. V minulosti navyše radil dokonca aj ministrom na Ministerstve práce a sociálních věcí České republiky. V odbore Technická kybernetika pôsobil aj ako vedúci vzdelávania dospelých a aj ako vedúci informačných systémov.

Profesný životopis tohto 62-ročného inžiniera doslova vyráža dych. Od roku 2009 je Jaroslav dokonca predsedom Stredourópskej skupiny pre integrácu osôb so zdravotným postihnutím a zakladateľom Asociace Zdravotně Hendikepovaných Akademiků v Českej republike.

Jaroslav je na invalidnom vozíku od roku 2000. Príčinou bol nevydarený lekársky zákrok - lumbálna punkcia. Aj keď je na vozíčku a čiastočne závislý od pomoci iných, pomáha svojmu okoliu a to najmä ľuďom s rovnakým alebo podobným osudom ako je ten jeho.

K pomoci druhým ho priviedla hlavne jeho skúsenosť po oboznámení sa so situáciou pri vybavovaní invalidného dôchodku  v Ústavu sociální péče Hrabyně. To ho priviedlo k myšlienke stať sa soociálnym pracovníkom s cieľom pomáhať najmä ľuďom ako on - hendikepovaným seniorom, ktorí si napríklad potrebujú vybaviť práve invalidný dôchodok.

Ako vysvetľuje Ing. Jaroslav Dembinný: "Títo ľudia často ani netušia ako si takýto dôchodok vybaviť, či kde oň požiadať."

"Pán Dembinný je príkladom fundovaného, inteligentného ale i veľmi obetavého a silného človeka, ktorý má veľkú vôľu aj snahu. Je jedným z tých, ktorí by svojim prístupom k životu mohli byť príkladom pre nás všetkých,"  uviedla výkonná ředitelka Nadace AGEL Veronika Dostálová.

Práve nezisková Nadácia AGEL sa rozhodla pána Jaroslava podporiť v jeho snahe pomáhať druhým a venovala mu finančný príspevok na kúpu nového notebooku, vďaka ktorému bude môcť pomáhať ešte intenzívnejšie.

 

Zdroj: Novinky.cz

Predchádzajúci článok
Nezastaviteľní
Nasledujúci článok
Pán Eugen sa roky nedokázal dostať von zo svojho bytu.