Naša stránka využíva súbory cookies, vďaka ktorým vám dodávame kvalitnejšie služby. Ukladanie cookies môžete kedykoľvek odmietnuť v nastavení svojho webového prehliadača. Viac informácií.

Alebo sa vráťte na úvodnú stránku

Menu

Služby

Banner

Hendikepovaným a sociálne slabým pomohol Parasport24 tour tisíckami eur

18.06.2020

31. mája odštartoval pelotón zložený z hendikepovaných športovcov a známych osobností a skončil sa 3. júna vo Vršatskom Podhradí v Ilavskom okrese.

Hendikepovaným a sociálne slabým pomohol Parasport24 tour tisíckami eur
  1. 31. mája odštartoval pelotón zložený z hendikepovaných športovcov a známych osobností a skončil sa 3. júna vo Vršatskom Podhradí v Ilavskom okrese.

Už 13. ročník benefičného projektu Parasport24 tour má za sebou desiatky cyklokilometrov naprieč Trenčianskym samosprávnym krajom ako aj 5000 eur rozdelených sociálne slabým rodinám. Pelotón zložený z hendikepovaných športovcov a známych osobností odštartoval 31. mája a skončil sa 3. júna vo Vršatskom Podhradí v Ilavskom okrese.

Miroslav Buľovský, organizátor podujatia, informoval, ako naprieč Trenčianskym krajom pomáhali vďaka rôznym grantom, partnerom a akciám hendikepovaným a sociálne slabým aj Zuzana Vačková, Danka Barteková, Jakub Petraník a prvýkrát Juraj Bača. Parasport24 tour mal zastávky v obciach Zamarovce, Nemšová, Mikušovce, Skalka nad Váhom a v kúpeľoch Trenčianske Teplice. Tento rok prešli cyklisti z dôvodu pandémie „len“ desiatky kilometrov.

„Každý rok je atmosféra skvelá. A to hlavne preto, že sa snažím do nášho tímu vyberať ľudí, ktorí sú naladení robiť veci podobne ako ja, s pozitívnou emóciou. Bolo nás spolu 40 a každý prispel rovnako sebou a spoločne sme pomáhali. A vytvárali tak opäť niečo pre ľudí. Všetci sme plní skvelých zážitkov spoločne s ľuďmi, ktorým sme pomáhali,“ povedal Buľovský.

Občianske združenie Parasport24 je občianske združenie a vzniklo v roku 2006. Venuje sa organizácii rôznorodých projektov na podporu ľudí s hendikepom, ktorí ako jednotlivci majú obmedzené podmienky na získavanie finančných a iných prostriedkov na vlastný rozvoj. Tento rok plánuje Parasport24 od septembra ďalšie prednášky po stredných školách. V novembri chystá ôsme pokračovanie projektu Hudba bez bariér, tentoraz v Spišskej Novej Vsi s hlavným účinkujúcim Tomášom Klusom.

 

Zdroj: Mypovazska.sme.sk

Predchádzajúci článok
AKTUÁLNE: Vyššie príspevky pre opatrovateľov od júla schválené
Nasledujúci článok
Žena na vozíku skončila so svojím opatrovateľom na ulici, pomoc im poskytla mestská polícia