Naša stránka využíva súbory cookies, vďaka ktorým vám dodávame kvalitnejšie služby. Ukladanie cookies môžete kedykoľvek odmietnuť v nastavení svojho webového prehliadača. Viac informácií.

Alebo sa vráťte na úvodnú stránku

Menu

Služby

Banner

Hodiny vyhradené pre seniorov a osoby ZŤP sú od pondelka zrušené.

11.10.2021

Doteraz mali „seniorské hodiny“ vyčleniť prevádzky v bordových a čiernych okresoch v režime „základ“., no mení to nová vyhláška

Hodiny vyhradené pre seniorov a osoby ZŤP sú od pondelka zrušené.

Doteraz mali „seniorské hodiny“ vyčleniť prevádzky v bordových a čiernych okresoch v režime „základ“., no mení to nová vyhláška Úradu verejného zdravotníctva SR.

 

„K zrušeniu seniorských hodín pristúpilo konzílium odborníkov spolu s ÚVZ SR z pragmatických dôvodov. Jeden z nich bol, že seniori ich využívali málo, toto opatrenie tak v konečnom dôsledku prevádzky neprimerane zaťažovalo a bolo to neefektívne. Zdôrazňujeme však, že naďalej platí povinnosť prevádzok dodržiavať súbor mnohých protiepidemických opatrení na zníženie šírenia nákazy, ktoré im vyplývajú z platných vyhlášok,“ oboznámila hovorkyňa ÚVZ SR Daša Račková.

 

Pri vstupe do prevádzky je povinné zvoliť si režim, mať o tom na viditeľnom mieste oznámenie a zabezpečiť vstup do priestorov len účastníkom v zvolenom režime (základ, OTP, kompletne zaočkovaní).

 

Režim však nemusia vyznačovať napríklad potraviny, drogérie, lekárne, očné optiky a predajne zdravotníckych pomôcok, kúpele poskytujúce procedúry na základe návrhu lekára, predajne novín a tlačovín, predajne s krmivom pre zvieratá a veterinárne ambulancie, knižnice, čerpacie stanice, opravovne a servis elektroniky strojov či služby STK a emisnej kontroly.

 

Za kompletne zaočkované osoby sa pre potreby vyhlášky považujú deti do 12 rokov a dvoch mesiacov veku. Lehota bola podľa ÚVZ SR stanovená tak, aby sa osoba vo veku 12 rokov stihla zaočkovať a po očkovaní jej uplynul potrebný čas, pri ktorom je predpoklad, že sa v tele stihne vytvoriť dostatočná hladina ochranných protilátok.

 

Zdroj: E.dennikn.sk

Predchádzajúci článok
Prvým krokom na otvorenie diskusie o riešeniach pre zdravotne znevýhodnených je Fórum inklúzie v športe
Nasledujúci článok
Číňania na internete vyjadrujú podporu hendikepovanému mužovi