Naša stránka využíva súbory cookies, vďaka ktorým vám dodávame kvalitnejšie služby. Ukladanie cookies môžete kedykoľvek odmietnuť v nastavení svojho webového prehliadača. Viac informácií.

Alebo sa vráťte na úvodnú stránku

Menu

Služby

Banner

Horolezec na vozíku. Všetko sa dá

15.05.2019

Vrcholový ázijský horolezec skončil po ťažkom úraze na vozíku.

Horolezec na vozíku. Všetko sa dá

Vrcholový ázijský horolezec skončil po ťažkom úraze na vozíku. Ani to ho ale neodradilo vzdať sa svojho sna. Teraz je inšpiráciou nielen pre imobilných ale aj zdravých ľudí po celom svete.

Lai Chi-Wai v minulosti 4 krát vyhral ázijské majstrovstvá v lezení. V decembri 2011 bol účastný ťažkej nehody a skončil ochrnutý od pása dole.

„Keď som sa v nemocnici prebral, lekári mi oznámili, že ostanem navždy na vozíku a že sa do konca života budem pohybovať jedine s pomocou invalidného vozíka,“ zaspomínal si na osudné okamihy.

Diagnóza ho ale nezlomila. Hneď ako skončil liečbu a rehabilitáciu, rozhodol sa pokračovať vo svojej životnej záľube. Chcel byť prvým človekom, ktorý vylezie na horu Lion Rock v Hongkongu.

Na tento výkon usilovne trénoval niekoľko rokov až sa mu to v roku 2016 skutočne podarilo. Razom sa stal z neho svetový unikát, lebo sa niečo podobné nepodarilo nikomu pred ním.

 

Zdroj: Klocher.sk

Predchádzajúci článok
Ľudia sa mu zložili na nový handbike. Za 2 dni
Nasledujúci článok
Účastníci tomboly pomohli imobilnému chlapcovi