Naša stránka využíva súbory cookies, vďaka ktorým vám dodávame kvalitnejšie služby. Ukladanie cookies môžete kedykoľvek odmietnuť v nastavení svojho webového prehliadača. Viac informácií.

Alebo sa vráťte na úvodnú stránku

Menu

Služby

Banner

I na vozíku sa dá chudnúť. Lenka zhodila 20 kg

10.04.2019

Síce už nikdy nebude chodiť ale rozhodla sa zatočiť s nadváhou, ktorú nadobudla

I na vozíku sa dá chudnúť. Lenka zhodila 20 kg

Lenka je od 15 rokoch na vozíku. Pred 22 rokmi jej vážna autonehoda zmenila život. Síce už nikdy nebude chodiť ale rozhodla sa zatočiť s nadváhou, ktorú nadobudla práve sedením na vozíku a obmedzeným pohybom.

„Išli sme s kamarátkou na diskotéku. Domov sme sa pôvodne mali vracať vlakom ale jej kamarát sa ponúkol, že nás odvezie. Mal vodičák len niečo okolo týždňa. Vtedy sme sa na to ale nepozerali. Ja som sedela na mieste spolujazdca,“ približuje svoj príbeh Lenka, ktorá žije v Tachove a o svoj príbeh s chudnutím sa delí s ľuďmi na Instagrame aj na svojej stránke.

Z osudného večera si nič nepamätá.
„Údajne sme prešli len niečo cez tristo metrov a vodič nezvládol zákrutu. Auto začalo horieť a mňa ostatní spolujazdci dostali von z horiace auta. Práve vtedy som pravdepodobne utrpela zranenia, ktoré ma pripútali na vozík. Nehnevám sa ale preto na nich, ani im nič nezazlievam. Chceli mi len pomôcť. Nikomu inému sa nič nestalo,“ vysvetľuje Lenka.

Keď sa Lenka spamätala z toho, že spoločnosť jej do konca života bude robiť invalidný vozík, že celý jej doterajší život sa zmení a bude odkázaná na plný invalidný dôchodok a pomoc maminky s ktorou doteraz žije, vážila 100 kg. Rozhodla sa s tým niečo spraviť ale nemala dosť motivácie, sily ani nikoho, kto by jej ukázal, ako to má dosiahnuť.

„Schudnúť som sa rozhodla, lebo mi nebývalo vôbec dobre. Bývala som nervózna a podráždená a to sa potom samozrejme podpísalo aj pod môj psychický stav. Mala som stále dookola rôzne zdravotné problémy a postupne som sa sociálne odčleňovala od spoločnosti,“ hovorí Lenka.

Osobne sa jej darí zhadzovať reálne kilá len posledné dva roky. Mrzí ju, že je okolo chudnutia vybudovaný obrovský biznis a každý sa chce na tom nabaliť. Sama si prešla aj obdobím, že verila rôznym prípravkom a metódam chudnutia, ktoré ale neprinášali želaný efekt.

„Až po rokoch som konečne našla tú správnu a hlavne zdravú cestu k chudnutiu. Veľmi mi pomáha moja kamarátka Jitka, ktorá sa stala mojim osobným guru a ukázala mi svet, ktorý bol dovtedy pre mňa akoby uzamknutý.“

Na začiatku dala dohromady team, ktorý jej za prvý rok pomohol zhodiť 10 kilogramov. V jej teame bola výživová špecialistka, fitness trénerka a osobná koučka. V druhej etape ju mala na starosti už len Jitka.

„Priviedla ma do sveta Instagramu, pripravila pre mňa fitness diár a každý deň ma zásobovala receptami, novinkami a motiváciou, aby som ani o krok nezišla z cesty, ktorú mi ukázala,“ dopĺňa.

Za dva roky sa Lenke podarilo schudnúť vyše 20 kilogramov. Chce sa cítiť lepšie, žiť zdravšie a dať svojmu telu šancu, aby sa zregenerovalo po rokoch zanedbávania.

Vzhľadom k tomu, že je na vozíku a navyše v malom mestečku na predhorí, kde je to samý kopec, je to pre ňu obzvlášť náročné.

„Zistila som, že 80% všetkého je o jedle. Teraz si úplne vystačím so správnym jedálničkom a kardio cvičením, kedy rozťahujem gumy, dvíham činky a pracujem s tyčou a loptou,“ prezradila.

V jedle sa snaží čo najviac obmedziť nezdravé prvky ako cukry a chce zmeniť stereotypy v zmýšľaní.

„Okrem cukrov sa snažím z jedálnička vyhodiť aj sacharidy a eliminujem aj mäso. Hľadám iné cesty ako svoju stravu spestriť o telu nevyhnutné bielkoviny a ďalšie živiny. Nikdy som nebola mäsožrút ale tiež nie je mojim cieľom stať sa úplnou vegetariánkou,“ priblížila tajomstvo svojho úspechu.

Nemá stanovený váhový cieľ, ktorý chce dosiahnuť. Učí sa svoje telo počúvať a dúfa, že ono samo mu povie, kedy je v optimálnom stave. Nedrží žiadnu špeciálnu diétu ale nemá v pláne sa vrátiť k predchádzajúcemu spôsobu nezdravého stravovania.

Podobne ako každý človek, má aj ona vlastné sny, ktoré si chce splniť.

„Keďže som žena, chcem si dať na seba oblečenie, ktoré sa mi páči, nie také, ktoré mi len pasuje. Vidím to na každej druhej žene vo svojom okolí. A chcela by som sa stretnúť s Rogerom Watersom ( zakladateľ Pink Floyd, pozn. red. ). Sme totiž, spolu s mojim bratom, jeho najväčší fanúšikovia.

Aké máte vy skúsenosti s cvičením a chudnutím na vozíku? Podeľte sa s nami v komentároch

 

Zdroj: Idnes.cz

Predchádzajúci článok
S láskou už 20 rokov opatrujú....Svojho suseda
Nasledujúci článok
Ochrnutý Karel šoféruje Tatru a podniká v autodoprave