Naša stránka využíva súbory cookies, vďaka ktorým vám dodávame kvalitnejšie služby. Ukladanie cookies môžete kedykoľvek odmietnuť v nastavení svojho webového prehliadača. Viac informácií.

Alebo sa vráťte na úvodnú stránku

Menu

Služby

Banner

Ide to aj na vozíku. Prvá súťaž tanca tohoto typu prebehla už aj v Česku

19.11.2020

Tohoto roku sa prvýkrát v Česku konala oficiálna súťaž tanečníkov na vozíku.

Ide to aj na vozíku. Prvá súťaž tanca tohoto typu prebehla už aj v Česku

Tohoto roku sa prvýkrát v Česku konala oficiálna súťaž tanečníkov na vozíku. Pôvodne mal byť prvý ročník veľkolepý a na doskách pražského paláca Žofín. Kvôli pandémii koronavírusu sa však nakoniec tancovalo online. Tanečníci tak ukázali, čo v nich je aj bez publika a drsnej poroty, ktorá nič neodpúšťa.

   

    Tanečné páry z Belgicka, Holandska, Slovenska a Česka svoje vystúpenia natočili a online ich predviedli pred pár dňami. Medzinárodná porota ich ešte len bude starostlivo hodnotiť a víťaza vyhlási po zhodnotení. Neobvyklá súťaž bola tak pre tanečníkov o trochu príjemnejšia. Nemuseli svoj talent ukazovať pred mrakmi ľudí v hľadisku.

    Vo svete nesie toto tancovanie názov Para dance. A ide o tanec, kedy jeden z dvojice tancuje klasicky a druhý je na vozíčku. V prvej súťaži tohto typu v Česku sa tancovali latinskoamerické tance.

    V Čechách však boli páry iba pomyselne, v skutočnosti kvôli koronavírusu tancovali vo svojej domovine. Jediným párom tančiacim v rámci súťaže naozaj v paláci Žofín boli Česi Rostislav Vyhnálek a Zuzana Chalupová. Organizátori akcie veria, že budúci ročník už sa uskutoční bez problémov.

 

    „V dobe, kedy vznikol nápad usporiadať prvú súťaž tanečníkov na vozíku v Česku, samozrejme nik nepočítal s tým, čo nastane v roku 2020. Dôležité je, že sme to nevzdali a vymysleli spôsob, ako za pomoci modernej techniky predviesť výkony jednotlivých účastníkov pred porotou. Nakoniec aj tak práve tento online formát sa v súčasnosti stáva jediným povoleným spôsobom, ako zorganizovať akúkoľvek tanečnú súťaž,“ hovorí Vítězslav Rázek zo Školy tance pro všechny, ktorá organizuje aj Prague Dance Championship.

 

Zdroj: Idnes.cz

Predchádzajúci článok
Pomoc s nákupmi chorým seniorom ponúka aj Zvolen
Nasledujúci článok
Ako to robia Japonci, aby sa všetci cítili milovaní a mali pocit, že je naozaj o nich postarané?