Naša stránka využíva súbory cookies, vďaka ktorým vám dodávame kvalitnejšie služby. Ukladanie cookies môžete kedykoľvek odmietnuť v nastavení svojho webového prehliadača. Viac informácií.

Alebo sa vráťte na úvodnú stránku

Menu

Služby

Banner

IKEA za svoj program pre znevýhodnených získala ocenenie

11.07.2019

Švédsky svetoznámy výrobca nábytku uspel so svojimi vylepšeniami pre zdravotne znevýhodnených

IKEA za svoj program pre znevýhodnených získala ocenenie

Švédsky svetoznámy výrobca nábytku uspel so svojimi vylepšeniami pre zdravotne znevýhodnených na prestížnej súťaži Cannes Lions, ktorá je vo svete reklamných kampaní chápaná ako filmový Oskar, získala Grand Prix.

IKEA si svoju reputáciu získala vďaka kvalitným, jednoduchým a pritom cenovo prístupným doplnkom v domácnosti. Drží sa motta „vytvoriť lepší každodenný život čo najviac ľuďom“. Aj na základe tohto vytvorila sériu doplnkov, ktorú predstavila ako ThisAlbes. Aj keď projekt bol pôvodne pilotne vyskúšaný len pre izraelský trh, jej úspech doslova donútil IKEU rozšíriť program do celého sveta.

Cenu si IKEA získala v kategórii Health & Wellness za svoj postoj, pretože sa snaží pomôcť hendikepovaným zákazníkom bez záujmu na tom zarobiť.

Ako celý projekt ThisAbled vznikol?

IKEA sa spojila s izraelskou neziskovými organizáciami Milbat a Access Israel. Tieto organizácie sa špecializujú na vytváranie riešení pre zdravotne postihnutých. Výsledkom ich spolupráce so švédskym nábytkárskym koncernom je 13 dielna produktová séria, ktorá je špeciálne navrhnutá pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Podľa štatistík Svetovej banky trpí vo svete určitou formou zdravotného postihnutia. Aj preto sa dá jednoznačne chápať krok IKEI, aby jej produkty slúžili naozaj všetkým.

S propagáciou produktov im pomohol 32-ročný Eldar Yusupov, ktorý trpí mozgovou obrnou.

„Robím veci tak, aby som fungoval ako každý iný človek ale či je to u mňa doma alebo kdekoľvek, kam idem, všade na mňa nábytok „kričí“ – mrzák,“ približuje svoje pocity vo videu Eldar.

Vo videu ukazuje, aký je rozdiel v tom, či z gauča vstáva on alebo zdravý človek. Ukazuje, aké náročné je pre neho otvoriť dvierka na skrinke, či zapnúť stolovú lampu.

Teraz vďaka inteligentným doplnkom od IKEI sa už aj tak intuitívny a jednoduchý nábytok stáva dostupnejší aj pre zdravotne znevýhodnených klientov.
Je veľkým bonusom, že tieto doplnky je možné si bezplatne vytlačiť prostredníctvom 3D tlačiarne v obchodoch IKEA.

Úspech sa rýchlo preniesol cez hranice Izraela a aktuálne je dostupný v 127 krajinách po celom svete.

Všetky tieto pomôcky si môžete pozrieť nižšie.

 

 

Zdroj: Startitup.sk

Predchádzajúci článok
Ako sa bezbariérovo menia Košice
Nasledujúci článok
Kúpalisko pre hendikepovaných len pár kilometrov od Slovenska