Naša stránka využíva súbory cookies, vďaka ktorým vám dodávame kvalitnejšie služby. Ukladanie cookies môžete kedykoľvek odmietnuť v nastavení svojho webového prehliadača. Viac informácií.

Alebo sa vráťte na úvodnú stránku

Menu

Služby

Banner

Invalid bez nohy prišiel o parkovací preukaz, Úrad práce mu ho odmieta vrátiť.

16.05.2018

Úrad práce v Trenčíne zobral v lete minulého roku invalidovi bez nohy parkovací preukaz ZŤP na auto.

Invalid bez nohy prišiel o parkovací preukaz, Úrad práce mu ho odmieta vrátiť.

Úrad práce v Trenčíne zobral v lete minulého roku invalidovi bez nohy parkovací preukaz ZŤP na auto. Pán Heštera z Nemšovej, ktorý je bez nohy tak nemôže parkovať na miestach vyhradených pre invalidov.

 

Aj napriek tomu, že to odporučili štyria medicínski špecialisti, Úrad práce odmietol p. Hešterovi preukaz vrátiť. Toto rozhodnutie, akokoľvek absurdné, je však v súlade so zákonom. Pán Heštera podal žiadosť opakovane a opakovane mu bola zamietnutá.

 

Minister práce a sociálnych vecí - Ján Richter už v marci sľuboval zmenu najmä v zákone, ktorý by mal všetko napraviť.

 "Pripravujeme ďalšiu novelu zákona o kompenzáciách, kde máme po dohode s ministerstvom zdravotníctva záujem riešiť aj iné veci, ktoré doteraz boli súčasťou medicínskej liečby, ale na vašu otázku to chce konkrétne poznať prípad, preveriť veci a potom sa rád vyjadrím," uviedol.

 

Novela zákona by sa mala dostať do platnosti už 1. júla tohto roku. Aj napriek tomu, že sa pán Heštera voči rozhodnutiu Úradu práce hneď dovolal, bude jeho žiadosť riešená až po prijatí novely zákona do platnosti.

 

Ministerstvo v pripravovanej novele zákona chystá zmenu aj ohľadom príspevku na prevádzku osobného motorového vozidla pre osoby, ktoré nie sú odkázané na individuálnu prepravu motorovým vozidlom, avšak chodia napríklad na onkologickú liečbu.

 

Súčasťou novely je aj systémová zmena, ktorá by mala zjednotiť lekársku posudkovú činnosť do jednej inštitúcie, čo by malo uľahčiť činnosť posudkovým lekárom, ktorí takéto rozhodnutia vydávajú.

 

Zdroj: Tvnoviny.sk

Predchádzajúci článok
Od júla nás čaká zvýšenie príspevku na opatrovanie zdravotne postihnutých
Nasledujúci článok
Mladé čínske dievča prišlo o obidve nohy, miesto nich dostala basketbalku!