Naša stránka využíva súbory cookies, vďaka ktorým vám dodávame kvalitnejšie služby. Ukladanie cookies môžete kedykoľvek odmietnuť v nastavení svojho webového prehliadača. Viac informácií.

Alebo sa vráťte na úvodnú stránku

Menu

Služby

Banner

Kúpalisko pre hendikepovaných len pár kilometrov od Slovenska

12.07.2019

Ochladiť sa, či zaplávať si chcú aj zdravotne postihnutí ale možností pre rekreáciu je veľmi málo

Kúpalisko pre hendikepovaných len pár kilometrov od Slovenska

Je leto a preto kúpaliská praskajú vo švíkoch. Ochladiť sa, či zaplávať si chcú aj zdravotne postihnutí ale možností pre rekreáciu je veľmi málo a často sú odkázaní na prírodné kúpaliská alebo na verejných potrebujú pomoc rodiny, či asistenta.

Pred niekoľkými týždňami sme vás informovali o prvom vodnom svete určenom vyslovene ľuďom so zdravotným postihnutím. Od roku 2017 sa v americkom Texase nachádza špeciálna časť aquaparku a nesie meno Morgen´s Wonderland. Toto pomenovanie nie je náhodné. Majitelia aquaparku, manželia Gordon a Maggie Hartmanovi majú totiž postihnutú dcéru a aj týmto spôsobom chceli priniesť radosť z vody nielen jej ale aj všetkým zdravotne postihnutým návšteníkom.

V aquaparku sa pohybujete na invalidných vozíkoch, ktoré sú poháňané vzduchom a sú plne vodotesné. Deti majú na sebe náramky pomocou ktorých môžu rodičia svoje dieťa ľahko nájsť. Vstup je samozrejme úplne zadarmo.

S podobným nápadom nedávno prišli v moravskej obci Vlčnov, len pár kilometrov od Slovenska. Tu sa nachádza kúpalisko vybavené pre plávanie vozičkárov. Celý areál je postavený tak, aby vyhovoval hendikepovaným návštevníkom.

Okrem bazénov sú tu relaxačné zóny, ktoré potešia srdcia detí aj dospelých.

„Kúpalisko je komplet nové. V prvú sezónu prevádzky sme tu mali skoro polovicu návštevníkov zo Slovenska, z toho 25% tvorili postihnuté deti. Majú tu totiž všetko, čo potrebujú na relax a oddych,“ uviedol pre TASR starosta dedinky Jiří Matušík, ktorého predkovia pochádzajú zo Slovenska.

„V areáli sa nachádza sedačka pre ľudí na vozíku. Po nej sa spustí do vody a môže plávať. Pomocou nej sa potom dostane aj z vody von,“ predstavil kúpalisko starosta.

Počas leta je kúpalisko otvorené každý deň od 10:00 – 21:00. Deti do troch rokov a sprievod ŤZP majú vstup zadarmo. Držiteľov preukazu ŤZP vyjde celodenný  vstup na kúpalisko 30 českých korún ( cca 1,17€ ). Na kúpalisku môžete nájsť bufet s občerstvením, lanové centrum pre deti, nafukovaciu trampolínu, či bezplatné wifi pripojenie.

Bližšie informácie a kontakty, získate aj na oficiálnej stránke obce:
https://www.vlcnov.cz/informace-o-obci/koupaliste/

 

Zdroj: Dobrenoviny.sk

Predchádzajúci článok
IKEA za svoj program pre znevýhodnených získala ocenenie
Nasledujúci článok
Fotka Álexa sa stáva hitom internetu