Naša stránka využíva súbory cookies, vďaka ktorým vám dodávame kvalitnejšie služby. Ukladanie cookies môžete kedykoľvek odmietnuť v nastavení svojho webového prehliadača. Viac informácií.

Alebo sa vráťte na úvodnú stránku

Menu

Služby

Banner

Kvôli hendikepu nemohlo ísť dievčatko na invalidnom vozíku na výlet

12.01.2022

Doprajú im všetko, čo si ich rodičia dovoliť nemohli. Ľudia na invalidnom vozíku sa často nedostanú na miesta, kam by chceli

Kvôli hendikepu nemohlo ísť dievčatko na invalidnom vozíku na výlet

Taký bol aj prípad mladého dievčatka na vozíku, ktoré nemohlo ísť s vozíkom na školský výlet. Pomohol jej ale učiteľ.

Keď si malé deti nájdu nových kamarátov, majú radosť. Aj desaťročná Ryan sa chcela priateliť s ostatnými, aj keď mala handicap. Dievčatko má problémy s miechou a tie ju pripútali na invalidný vozík. Sama sa bohužiaľ pohybovať nemôže a tu je ten problém. Jej trieda mala ísť na školský výlet, na ktorý sa ona sama nemohla dostať.

Ryan chodila do štvrtej triedy základnej školy, keď sa učiteľ rozhodol, že usporiadajú výlet k vodopádom v Ohiu. Všetci mali veľkú radosť, pretože chceli nielen vidieť vodopád, ale aj si užiť voľný deň bez učenia spoločne so svojimi kamarátmi. Pre malú Ryan, ktorá sa na invalidnom vozíku sotva mohla dostať až k vodopádom, pretože k nim viedla veľmi strmá cesta, to bol ale problém.

 

Jej matka Shelly sa preto rozhodla, že svoju dcéru vezme radšej do múzea, aby si tiež mohla užiť voľno, aj keď sama a len so svojou matkou.

Nesúhlasil s tým ale ich učiteľ, ktorý sa rozhodol, že pôjde na výlet s nimi. Matka tak zostala v úžase, čo tento mladý muž vymyslel.

 

Učiteľ sa rozhodol, že postihnuté dievčatko na výlete ponesie.

 

Tento nápad matku dojal a nakoniec súhlasila. Ryan sa tak mohla pozrieť k úžasným vodopádom, trávila deň so svojimi priateľmi, a naviac sa dostala na čerstvý vzduch. Jej matka bola nadšená a dievčatko ešte viac. Učiteľ malú Ryan vzal na chrbát a ju celý čas niesol. Samozrejme pomohol si nosičom, ktorý mu veľmi uľahčil prácu, pretože desaťročné dieťa predsa len niečo váži.

 

Dievčatko si mohlo vďaka obetavému učiteľovi užívať krásu prírody.

 

Deň si všetci užili a Ryan naň bude rada spomínať. Sama matka dievčatka potom na Facebook uviedla, že je šťastná, že sú v škole natoľko obetaví učitelia, ktorí pre radosť detí urobia naozaj všetko. Bola nadšená z toho, že sa mladý učiteľ toľko deťom venuje, aj keď by samozrejme nemusel. Vie však, že kolektív je pre malé deti veľmi dôležitý. Shelly poďakovala učiteľovi nielen cez internet, ale aj osobne. To sú skutočnosti, ktoré treba zdôrazňovať, pretože nie sú samozrejmosťou.

 

Zdroj: Dobrespravy.eu

Predchádzajúci článok
Stephen Hawking - svetoznámy britský fyzik, by mal 80 rokov
Nasledujúci článok
Modelka s amputovanými nohami pózuje v Malibu