Naša stránka využíva súbory cookies, vďaka ktorým vám dodávame kvalitnejšie služby. Ukladanie cookies môžete kedykoľvek odmietnuť v nastavení svojho webového prehliadača. Viac informácií.

Alebo sa vráťte na úvodnú stránku

Menu

Služby

Banner

Letisko Sliač búra bariéry a víta cestovateľov so zníženou mobilitou

31.03.2020

Čoraz častejšími návštevníkmi letísk sú aj imobilní cestujúci a mnohí z nich sú skúsenými cestovateľmi.

Letisko Sliač búra bariéry a víta cestovateľov so zníženou mobilitou

Čoraz častejšími návštevníkmi letísk sú aj imobilní cestujúci a mnohí z nich sú skúsenými cestovateľmi. Po návrate zo zahraničných letísk si pochvaľujú bezproblémový servis samozrejme zahŕňajúci prepravu osôb s pohybovým znevýhodnením na všetkých úrovniach letiska.

     V novej sezóne rozhodlo aj letisko Sliač v rámci zlepšovania servisu pre svojich zákazníkov a zbúrať ďalšiu bariéru pre pohybovo znevýhodnených cestovateľov  - a to prepravu na vozíku až na palubu lietadla.

     Imobilní cestujúci boli v minulosti presadení na tzv. vynášaciu stoličku, na nej vynesení do lietadla, a usadení na svoje miesto. V novej sezóne pribudol na letisku Sliač moderný pásový schodolez, na ktorom je vozičkár na vozíku pohodlne prepravený až na palubu lietadla.

     Letisko pre novú sezónu zakúpilo japonský schodolez Sunwa SA-3, takže cestujúcim zabezpečí komfortnú prepravu či už do alebo z lietadla. Schodolez má nosnosť až do 160 kilogramov, preto uspokojí aj robustnejších cestovateľov. Je vybavený mnohými ochrannými prvkami, ktoré zaručujú bezproblémovú prepravu pri dodržaní všetkých bezpečnostných štandardov. Vďaka silnému motoru a širokým pásom zvládne jeho obsluhu a prepravu pasažiera aj drobná letuška.

     V prípade ak má cestovateľ elektrický vozík, odovzdáva ho už pri odbavení ako batožinu a na prepravu na letisku využíva na to určený letiskový. mechanický vozík, na ktorom je prepravený k lietadlu a schodolezom až na jeho palubu.

Ak ste sa rozhodli využiť tieto naše služby pre imobilných cestujúcich, kontaktujte prosím leteckú spoločnosť alebo cestovnú kanceláriu aspoň 48 hodín pred vašim odletom. Tie potom v spolupráci s našim letiskom zabezpečia potrebný servis pre vaše bezproblémové cestovanie.

 

Zdroj: Zenskyweb.sk

Predchádzajúci článok
S nákupmi pre seniorov či zdravotne hendikepovaných nezištne pomáha Trnavská STK
Nasledujúci článok
Vekový limit príspevkov pre postihnutých je protiústavný