Naša stránka využíva súbory cookies, vďaka ktorým vám dodávame kvalitnejšie služby. Ukladanie cookies môžete kedykoľvek odmietnuť v nastavení svojho webového prehliadača. Viac informácií.

Alebo sa vráťte na úvodnú stránku

Menu

Služby

Banner

Ľudia s hendikepom sa nemusia vzdávať úžasnej dovolenky v horách.

02.03.2018

Ak osoby so zdravotným postihnutím hľadajú možnosti aktívnej dovolenky na horách, nemusia chodiť ani veľmi ďaleko.

Ľudia s hendikepom sa nemusia vzdávať úžasnej dovolenky v horách.

Ak osoby so zdravotným postihnutím hľadajú možnosti aktívnej dovolenky na horách, nemusia chodiť ani veľmi ďaleko.
Cez Rakúsky spolok Freizeit-PSO je možné si vybrať a naplánovať dovolenku pre nevidiacich, zrakovo postihnutých, ľudí na invalidnom vozíku či po amputácii končatín. Spolok ponúka pobyty pre hendikepovaných v špeciálne prispôsobenom v regióne Schladming-Dachstein.

Spolok Freizeit-PSO sa najskôr dôkladne oboznámi s individuálnymi potrebami a požiadavkami každého dovolenkára a podľa toho mu pripraví vhodné podmienky tak, aby ste sa nemuseli už o nič starať. V tejto oblasti je možné tráviť čas aktívne – turistikou na invalidných vozíkoch ale aj oddychov v bezbariérových kaviarňach v meste Schladming.

Rezort je pripravený pre trávenie bezbariérovej rodinnej dovolenky, lezeckej dovolenky pre ľudí s postihnutím, dovolenky pre ľudí na invalidnom vozíku s ochrnutými dolnými končatinami alebo po amputácií končatín.
Dovolenku si tu môžu užiť aj ľudia s poruchami učenia, resp. s viacerými hendikepmi.

Prvá rakúska lyžiarska bezbariérová škola tu organizuje aj lyžiarske kurzy pre ľudí s postihnutím. Vyškolení inštruktori učia kurzy monoski, biski, kurzy lyžovania s lyžiarskou protézou alebo beh na lyžiach pre nevidiacich. Na lyžiarskych kurzoch pre ľudí s hendikepom v spolku Freiezit-PSO sa dokonca môžu zúčastniť aj osoby s mentálnym postihnutím.
Takéto aktívne dovolenky je tu možné tráviť individuálne ale aj skupinovo a zúčastniť sa môžu aj rodinný príslušníci.

Podobné možnosti zimného športového vyžitia by sme uvítali aj v našich krásnych horách. Stretli ste sa s podobnými možnosťami aj na Slovensku?


Zdroj: Austria.info

Predchádzajúci článok
Z tohtoročnej paraolympiády vznikla aj krásna poštová známka
Nasledujúci článok
Rachel Capps takmer zabila mŕtvica. Teraz bojuje a snaží sa opäť začať žiť.