Naša stránka využíva súbory cookies, vďaka ktorým vám dodávame kvalitnejšie služby. Ukladanie cookies môžete kedykoľvek odmietnuť v nastavení svojho webového prehliadača. Viac informácií.

Alebo sa vráťte na úvodnú stránku

Menu

Služby

Banner

Ľudia sa mu zložili na nový handbike. Za 2 dni

14.05.2019

Vo februári sme vás na informovali o krádeži handbike-u v Čechách.

Ľudia sa mu zložili na nový handbike. Za 2 dni

Vo februári sme vás na informovali o krádeži handbike-u v Čechách.  Ten patril hendikepovanému triatlonistovi Zbyněkovi Švehlovi. Ukradli mu ho priamo na vyhradenom parkovacom mieste pre zdravotne postihnutých z kufra jeho auta.

Ľudia sa mu na nový handbike, ktorý stál v prepočte 10 500 € vyskladali za rekordné dva dni. Zbyněk je nezlomný športovec a otec dvoch detí. Teraz opäť môže reprezentovať svoju rodnú krajinu v súťažiach po celom svete.

Špeciálne upravený bicykel je pre zdravého človeka prakticky nepotrebný a bezcenný. Keďže je vyrobený z ľahkých uhlíkových vlákien, nezoberú ho ani na šrotovisku.

„Handbike sa teraz vyváža po každom tréningu do bytu alebo je bezpečne uzamknutý v dome. Už nikdy nespravím tú chybu, že ho nechám v aute na parkovisku,“ rozpráva Zbyňek.

„Na dobré sa rýchlo zvyká. Nový handbike je úplne iná liga. Po prvom tréningu som si musel pár vecí doladiť. Chvíľku trvá, kým si človek zvykne na nový stroj. Je tu rozdiel v polohe tela, uhly a na to treba čas“, uvádza ďalej.

Na svojom prvom handbike-u dokonca zdolal aj legendárnu horu Mauna Kea v Keni, ktorá sa týči do výšky 4 205 m.n.m..

„Hanbike som mal zatiaľ von 4 krát. Mám pocit, že na ňom jazdím odjakživa.“

Nový stroj je talianskej výroby a ľudia sa mu na neho poskladali do dvoch dní. Jeho manželku Joannu to na jednej strane prekvapilo, na druhej ani nie. Podľa nej vedia byť ľudia veľmi štedrí, keď sa jedná o takéto zbierky. Ako ale sama dodáva, dva dni je skutočne veľmi krátka doba.

Zbyněk si teda nový hanbike veľmi pochvaľuje. Čoskoro ho čakajú preteky, ktoré sú nominačné pre tohtoročné majstrovstvá sveta.

 

Zdroj: Irozhlas.cz

Predchádzajúci článok
Vozíčkar pomáha podobne postihnutým
Nasledujúci článok
Horolezec na vozíku. Všetko sa dá