Naša stránka využíva súbory cookies, vďaka ktorým vám dodávame kvalitnejšie služby. Ukladanie cookies môžete kedykoľvek odmietnuť v nastavení svojho webového prehliadača. Viac informácií.

Alebo sa vráťte na úvodnú stránku

Menu

Služby

Banner

Lupiča, ktorý prepadol babičku na vozíku, zložila šesťdesiatsedemročná žena

13.10.2020

Útlu ženu, ktorá má za sebou 26 rokov tréningu ju-jitsu, útočník podcenil.

Lupiča, ktorý prepadol babičku na vozíku, zložila šesťdesiatsedemročná žena

Chcel jej skrútiť ruku a za pár sekúnd bol na zemi a ona mu kľačala kolenom na krku.

Drobná 67-ročná američanka Lorenza Marrujová na prvý pohľad nevyzerá nijako nebezpečne. Žena má prezývku lady ninja, pretože má čierny opasok v bojovom umení ju-jitsu. Keď sa v pondelok večer u nej doma objavil votrelec, dokázala si s ním preto hravo poradiť. Narušiteľom bol 59-ročný Donald Robert Prestwood, ktorý v dome v kalifornskom meste Fontana tiež žije. Bol zrejme opitý keď sa do bytu vlámal a začal Marrujovú obťažovať.

"Choď preč lebo ti budem musieť ublížiť," povedala žena votrelcovi. Prestwood sa skutočne vytratil, ale namiesto toho, aby šiel k sebe, vlámal sa k 81-ročnej Elizabeth McCrayové, ktorá je odkázaná na invalidný vozík. Keď Lorenza Marrujová počula starenkin krik, bez váhania jej vyrazila na pomoc.

"Vopchala som sa medzi nich. Odsunula som Elizabeth stranou, vyskočila na neho a mlátila som ho. Snažil sa mi skrútiť ruku, ale v tú istú chvíľu som to urobila ja a veľmi rýchlo som ho otočila. Stále opakoval, že mu ubližujem, ale ja mu povedala, že mi to je jedno," opisuje Marrujová súboj.

Lorenza, ktorá má za sebou 26 rokov tréningu ju-jitsu, potom útočníka zložila a kľačala mu na hrudníku, pokiaľ neprišla polícia, aby muža zatkla.

"Jedno koleno som mala na jeho hrudi, druhé na krku. Držala som ho za čeľusť a mierila mu na oko," doplnila.

Volať políciu je dôležité

Elizabeth McCrayová povedala, že ju Marrujová zachránila. Útočník ju totiž doma prepadol a triasol s ňou kým nespadla na podlahu.

"Prišiel Ježiš a dal jej silu," povedala starenka na adresu svojej záchrankyne. "Nepomyslela by som si, že taká malá žena bude mať takú silu," dodala.

Jennie Venzorová, hovorkyňa policajného oddelenia mesta uviedla, že tento príbeh mal dobrý koniec. Poradila však ľuďom, aby sa votrelcov nepokúšali premôcť sami pre prípad, že by bol ozbrojený. "Odporúčame, aby ste vytočili 911 a zavolali o pomoc. To sa v tomto prípade aj stalo, ale trénovaná žena aj zasiahla. Povedala mi, že si zrazu vybavila tréning, ako by to bola svalová pamäť. Vedela, že musí svojej priateľke pomôcť," uzavrela hovorkyňa.

Zdroj: Konzervativnyweb.sk

Predchádzajúci článok
Príspevok na kúpu aj úpravu auta by mohli osoby so ZŤP dostávať naraz.
Nasledujúci článok
Pavel (59): Sme spolu 37 rokov a choroba na tom nič nezmení