Naša stránka využíva súbory cookies, vďaka ktorým vám dodávame kvalitnejšie služby. Ukladanie cookies môžete kedykoľvek odmietnuť v nastavení svojho webového prehliadača. Viac informácií.

Alebo sa vráťte na úvodnú stránku

Menu

Služby

Banner

Marína má novú rehabilitačnú nemocnicu

29.05.2019

Špecializovaný liečebný ústav Marína pri Kováčovej sa už 40 rokov venuje rehabilitáciám detských pacientov

Marína má novú rehabilitačnú nemocnicu

Špecializovaný liečebný ústav Marína pri Kováčovej sa už 40 rokov venuje rehabilitáciám detských pacientov v rámci kúpeľnej starostlivosti. Od dnes má nové zdravotnícke zariadenie určené deťom s ťažkým pohybovým postihnutím.

Na zariadenie prispela aj štátna Všeobecná zdravotná poisťovňa.

Rehabilitačná nemocnica má kapacitu 20 miest a svoje služby poskytuje pacientom do 18 roku života, ktorí prekonali komplikované ochorenia centrálneho nervového systému, vážnych polytraumách a náročných neurochirurgických a ortopedických zákrokoch. Práve tieto zásahy si vyžadujú dlhšiu a intenzívnejšiu rehabilitáciu.

Marína sa môže pochváliť skvelými odborníkmi, lekármi, fyzioterapeutmi, ktorí majú medzinárodné certifikáty. Od novej nemocnice si tak sľubujú ešte väčší pozitívny efekt pri liečbe pohybového ústrojenstva detí a mládeže.

„Pri dĺžke pobytu pacienta v našom zariadení budeme postupovať individuálne. Sme schopní a ochotní preplatiť aj viac ako 60 dní cielenej intenzívnej rehabilitácie, ak budeme vidieť výrazný pokrok v liečbe,“ uviedla generálna riaditeľka VšZP Ľubica Hlinková.

Podľa jej slov poisťovňa už dlhšiu dobu hľadala možnosť ako sa čo najlepšie vyrovnať s dlhom voči detským pacientom na Slovensku.

„Na Slovensku je akútny nedostatok rehabilitačných lôžok. U detí tento stav je najvypuklejší. Ak deti po úrazoch, pádoch alebo ochoreniach nastúpia čo najskôr, ako je to možné na rehabilitačnú liečbu, výrazne sa tým zvyšuje šanca, že ich dočasná imobilita nebude trvalým stavom,“ uviedla Beáta Havelková, ktorá má vo Všeobecnej zdravotnej poisťovni na starosti zdravotný a revízny odbor.

Vladimír Čavoj, ktorý je riaditeľom liečebného ústavu Marína dodáva, že je bežné, že detským pacientom časový rozsah liečby a rehabilitácií nestačí na uspokojivé výsledky.

„Práve týmto pacientom je určený tento druh rehabilitácie. Z našich vlastných zdrojov sme nemocničné oddelenie financovali,“ dodal na záver.

 

Zdroj: TASR.sk

Predchádzajúci článok
Osoby so zdravotným postihnutím nepotrebujú fantastické pomôcky
Nasledujúci článok
Projekt Nezastaviteľní - hendikepovaní, ktorí túžia športovať