Naša stránka využíva súbory cookies, vďaka ktorým vám dodávame kvalitnejšie služby. Ukladanie cookies môžete kedykoľvek odmietnuť v nastavení svojho webového prehliadača. Viac informácií.

Alebo sa vráťte na úvodnú stránku

Menu

Služby

Banner

Marisa dala mnohým na invalidnom vozíku nový zmysel života: učí ich tancovať.

08.02.2019

Sila akú v sebe nesie odhodlanie je naozaj neskutočná.

Marisa dala mnohým na invalidnom vozíku nový zmysel života: učí ich tancovať.

Sila akú v sebe nesie odhodlanie je naozaj neskutočná. Ak sa človek naozaj pevne odhodlá ísť za svojim snom, dokáže ho uskutočniť. Marisa Hamamoto je človek, ktorá vďaka svojmu odhodlaniu dokázala splniť sen nielen sebe ale priniesla vášeň a nový zmysel do životov mnohých, ktorí sú na invalidnom vozíku. Dala im možnosť tancovať aj napriek tomu, že sú na invalidnom vozíku.

 

Marisu k myšlienke stať sa inštruktorkou tanca pre ľudí pripútaných na invalidný vozík priviedla jej ťažká životná skúsenosť. Sama bola profesionálnou tanečnicou, no pri jednom z tréningov dostala mŕtvicu a skončila v nemocnici. Ostala od krku nadol ochrnutá a strávila viac než dva mesiace v nemocnici. Mala však obrovské šťastie a jej stav bol len dočasný. Aj keď sa jej zdravotný stav začal postupne zlepšovať, Marisu táto udalosť natoľko vnútorne zasiahla, že sa už nedokázala vrátiť späť do rovnakého životného kolobehu ako pred tým. Svoj život sa rozhodla od základov zmeniť a ku svojej pôvodnej tanečnej kariére sa už nevrátila. Stala sa inštruktorkou tanca pre ľudí na invalidnom vozíku.

Dnes už jej tanečnú školu s názvom Infinite Flow navštevuje viac než 200 tanečníkov. Vďaka tancu priniesla Marisa do života týchto ľudí novú nádej. Nielenže si dokázali splniť svoj sen ale otvorila sa im aj cesta do sveta. So svojim koníčkom vďaka Marise tanečníci navštevujú rôzne krajiny sveta.  Vďaka Marisinej pevnej vôli, odhodlaniu, motivácii a povzbudivým slovám vytrvalo až 200 tanečníkov aj počas ťažkých životných chvíľ a venovalo sa tancu a tréningom. Mali pred sebou totiž obraz silného a odhodlaného človeka, ktorý im ukázal, že všetko sa dá a v ťažkých chvíľach ich dokázal potiahnuť vpred a povzbudiť.

 

Zdroj: Emma.pluska.sk

Predchádzajúci článok
Polícia pátra po totožnosti ženy na invalidnom vozíku
Nasledujúci článok
Bývalý šéf volebného štábu Donalda Trumpa je na invalidnom vozíku