Naša stránka využíva súbory cookies, vďaka ktorým vám dodávame kvalitnejšie služby. Ukladanie cookies môžete kedykoľvek odmietnuť v nastavení svojho webového prehliadača. Viac informácií.

Alebo sa vráťte na úvodnú stránku

Menu

Služby

Banner

Masky jedným prstom. Alinč na vozíku sa aj napriek bolesti vrátil ku svojej vášni.

23.09.2022

Sme na návšteve Jana Alinča, bývalého skvelého hokejistu, ktorý je po úraze z roku 2019 pripútaný na invalidnom vozíku.

Masky jedným prstom. Alinč na vozíku sa aj napriek bolesti vrátil ku svojej vášni.

Ukazovákom pomaly prechádza po touchpade, občas sa mu to zadrhne. Ale vytrvá. Nenechá sa rozhodiť. Bojuje! Ako v živote, tak i pri svojom vypĺňaní voľného času, ktoré ho aspoň na chvíľu vytrhne z dennej rutiny. Tá nie je práve ružová… Sme na návšteve Jana Alinča, bývalého skvelého hokejistu, ktorý je po úraze z roku 2019 pripútaný na invalidnom vozíku. A aj keď mu ani ruky nefungujú ako by mali, na počítači navrhuje design pre hokejové i motoristické helmy.

Otvorí súbor a ukáže nám posledný výtvor. Precízne do najmenšieho detailu vypiplanú brankársku masku.

Najrôznejšie ornamenty, detaily, obrázky.

Keď vidíte, ako ťažko ovláda ruky, a po touchpade jazdí iba jedným prstom, naviac ľavým aj keď je pravák, hovoríte si: Ako to vôbec dokáže?

 

Bývalý hokejový talentovaný muž, ktorý vydržal hrať hokej do 46 rokov, s ťažkým osudom bojuje statočne. Z tváre sa mu občas iskra vytratí, ale nie je divu. Býval zvyknutý baviť fanúšikov, v extralige zvládol takmer 600 zápasov, zahral si na olympijskom turnaji v Lillehammeri v roku 1994.

„A teraz? Vidíte sami,“ povie potichu.

Vo svojom dome pri Lounách sedí na vozíku pri stole, často sa zavrtí. To preto, že má bolesti. Ukrutné bolesti… Pomaly usrkáva vodu z fľašky.

 

O bolestiach bude reč neskôr, teraz sa vráťme k tomu, čo i napriek svojmu handicapu zvláda. Na počítači navrhuje design brankárskych heliem, robí i motoristické. Venoval sa tomu aj skôr, keď bol ešte zdravý a postupne sa k tomu vracia.

 

Zdroj: isport.blesk.cz

Predchádzajúci článok
Po desiatich rokoch môže vojak, ktorý skončil na vozíku, opäť chodiť!
Nasledujúci článok
49ročný muž umieral na podlahe. Zachránil ho jeho pes!