Naša stránka využíva súbory cookies, vďaka ktorým vám dodávame kvalitnejšie služby. Ukladanie cookies môžete kedykoľvek odmietnuť v nastavení svojho webového prehliadača. Viac informácií.

Alebo sa vráťte na úvodnú stránku

Menu

Služby

Banner

Matka s ťažkým osudom žije v kolotoči dlhov

09.12.2016

Zuzana Špircová, matka siedmich detí, si toho preskákala viac, ako mnohí z nás.

Matka s ťažkým osudom žije v kolotoči dlhov

Zuzana Špircová, matka siedmich detí, si toho preskákala viac, ako mnohí z nás. Ešte v 90.tych rokoch sa zadĺžila nebankovke, od ktorej si požičala necelých 500 euro aby zvládla splatiť liečbu svojho syna. Jej dlh za dlhú dobu narástol a dnes s úrokmi a pokutami dlhuje takmer 30-násobok požičanej sumy a  musí splatiť takmer 15tisíc.

Aby splatila aspoň časť dlhov, zobrala si ďalšie dva menšie úvery v inej nebankovke, čo ju vrhlo ešte viac do bludného kruhu chudoby. Po zaplatení nájmu ostane trojčlennej rodine na mesiac necelých tristo eur.

Syn Stanislav v súčasnosti žije v lekárskej starostlivosti. Mimo rodiny žije aj dcéra, ktorá sa po dovŕšení dospelosti osamostatnila. V domácnosti s matkou žije najmladšia 15-ročná dcéra Viktória, ktorá má od detstva deformované končatiny, lekári jej diagnostikovali aj rázštep chrbtice. Táto ťažká diagnóza si vyžaduje neustálu starostlivosť. Dievča má napriek svojmu postihnutiu v škole individuálne hodiny. Matka musí chodiť do školy s Viktóriou pripútanou na vozíček, z paneláka bez výťahu, bez vodičského preukazu, bez auta.

Ďalšia rana pre Zuzanu prišla pred tromi rokmi. Keď jej dcéra Zuzana zomrela po piatich týždňoch od narodenia na zlyhanie srdca, zasiahlo rodinu ďalšie veľké nešťastie.

Počas jedného marcového večera išiel syn Lukáš domov z Nitry na svojom Golfe, tragicky zahynul pri ťažkej autonehode. Mladík pomáhal rodine vtedy aj finančne, po nehode ostala Zuzana na celú rodinu sama.

I keď by Zuzana chcela pracovať, celodenná starostlivosť o najmladšiu dcéru s ťažkým zdravotným postihnutím jej to nedovolí. Motiváciou v neistote sú pre Zuzanu jej deti. Cesta z neriešiteľných problémov sa tak pre rodinu hľadá len veľmi ťažko. Žiť v dlhoch a starať sa o dcéru, alebo riešiť exekúcie? 

Viac informácii a možnosti pomoci Zuzane a jej rodine nájdete na 

https://www.ludialudom.sk/vyzvy/3844

Predchádzajúci článok
Francúzsky súd cenzuruje spot s usmievajúcimi sa deťmi s Downovým syndrómom
Nasledujúci článok
Poisťovni Union vypovedalo zmluvu až 31 nemocníc