Naša stránka využíva súbory cookies, vďaka ktorým vám dodávame kvalitnejšie služby. Ukladanie cookies môžete kedykoľvek odmietnuť v nastavení svojho webového prehliadača. Viac informácií.

Alebo sa vráťte na úvodnú stránku

Menu

Služby

Banner

Memorandum o spolupráci podpísali Slovenský paralympijský výbor a KSK

20.09.2022

Obidve strany takto potvrdili svoju vôľu vzájomne spolupracovať a v Košickom kraji rozvíjať šport pre znevýhodnených

Memorandum o spolupráci podpísali Slovenský paralympijský výbor a KSK

V pondelok (12. 9.) podpísali memorandum o spolupráci Slovenský paralympijský výbor (SPV) a Košický samosprávny kraj (KSK). Obe strany takto potvrdili svoje želanie vzájomne spolupracovať a rozvíjať v Košickom kraji šport pre znevýhodnených, parašport.

Okrem iného je spoločným cieľom memoranda podpora aktivít stredoškolskej mládeže so zdravotným znevýhodnením, berúc do úvahy dôležitosť jej integrácie do spoločenského života práve prostredníctvom športu. Dokument podpísali predseda KSK Rastislav Trnka a predseda SPV Ján Riapoš.

"Kraj má výbornú infraštruktúru a od roku 2020 má SPV v projekte Sme si rovní už otvorenú v Košiciach regionálnu kanceláriu. Je to výborný predpoklad, že sa nám doterajšiu spoluprácu podarí nielen udržať, ale aj rozvinúť," oznámil Riapoš.

K podpisu sa pristúpilo po Svetovom pohári v paratanečnom športe na vozíku, ktorý sa cez víkend (10. - 11. 9.) konal v Košiciach. "Chceme už mladým ľuďom pripomínať, že všetci sme si rovní. V memorande sa zaväzujeme k podpore aktivít stredoškolskej mládeže so zdravotným znevýhodnením," vyjadril sa Trnka.

Od začiatku leta sa k memorandu postupne pridávajú samosprávne kraje. K spolupráci sa zaviazali už aj v Prešovskom, Banskobystrickom, Žilinskom, Nitrianskom a Trnavskom kraji.

 

Zdroj: Teraz.sk

Predchádzajúci článok
Príspevok na rekonštrukciu aj pre zdravotne znevýhodnených
Nasledujúci článok
V Handlovej zriadili radu seniorov a zdravotne znevýhodnených