Naša stránka využíva súbory cookies, vďaka ktorým vám dodávame kvalitnejšie služby. Ukladanie cookies môžete kedykoľvek odmietnuť v nastavení svojho webového prehliadača. Viac informácií.

Alebo sa vráťte na úvodnú stránku

Menu

Služby

Banner

Mestská plaváreň v Liptovskom Mikuláši je pre hendikepovaných neprístupná

02.12.2017

Mestská plaváreň v Liptovskom Mikuláši je taká zastaralá, že vstup do bazéna je pre hendikepovaných takmer nemožný

Mestská plaváreň v Liptovskom Mikuláši je pre hendikepovaných neprístupná

Mestská plaváreň v Liptovskom Mikuláši je taká zastaralá, že vstup do bazéna je pre hendikepovaných takmer nemožný. V meste, ktoré sa preslávilo moderným akvaparkom je paradoxné, že budova plavárne, ktorú prevádzkuje samospráva, už v súčasnosti nespĺňa ani len stavebné normy.

 

Na chýbajúci bezbariérový prístup na plaváreň sa sťažovali viacerí ťažko zdravotne postihnutí ľudia, ktorí rovnako ako ostatní, prispievajú svojimi daňami na prevádzku budovy. Plaváreň už v minulosti prešla niekoľkými menšími rekonštrukciami, no pre telesne postihnutých to neznamenalo žiadnu zmenu.

 

Schody, ktoré ale vedú na recepciu plavárne, sú pre hendikepovaných absolútne neprekonateľné. Navyše v meste je aj špeciálna škola pre deti s postihnutím, ktorým by pohyb v bazéne určite veľmi prospel.

 

Plaváreň postavenú v 80.tych rokoch čaká komplexná revitalizácia, ktorá počíta aj s bezbarierovými prvkami. Plánovanú investíciu potvrdil aj riaditeľ mestského podniku Dušan Greššo. Očakáva sa, že náklady na takúto rekonštrukciu sa budú pohybovať okolo 80-tisíc euro.

 

Podobný kritický stav má aj plaváreň v Ružomberku a tamojšia samospráva sa rozhodla v meste postaviť novú modernú plaváreň.

Zdroj: MyMikulas.SME.sk

Predchádzajúci článok
Charitatívny večer Spolu bez bariér
Nasledujúci článok
Minister Drucker vyjadril svoj názor na poplatky v ambulanciách.