Naša stránka využíva súbory cookies, vďaka ktorým vám dodávame kvalitnejšie služby. Ukladanie cookies môžete kedykoľvek odmietnuť v nastavení svojho webového prehliadača. Viac informácií.

Alebo sa vráťte na úvodnú stránku

Menu

Služby

Banner

Mladá Nemka žije naplno navzdory postihnutiu. Robím všetko čo matky s nohami, hovorí

15.10.2020

Hülya Marquardt (37) sa po svete pohybuje na vozíku. Alebo na skateboarde.

Mladá Nemka žije naplno navzdory postihnutiu. Robím všetko čo matky s nohami, hovorí

Prostredníctvom fotografií, ktorých autorom je jej manžel, na sociálnych sieťach ukazuje, že „môže robiť to isté čo ľudia s končatinami, len inak“.

Hülya Marquardt je čerstvou matkou a majiteľkou módneho butiku. S manželom Dennisom (36) žijú neďaleko nemeckého Stuttgartu. Spoločne vychovávajú päťmesačného syna Rangiho Manawu. Nemka sa narodila s deformitami rúk a nôh a behom prvých šiestich rokov svojho života podstúpila 21 operácií. V 18 rokoch jej museli byť amputované obe nohy v stehnách potom, ako u nej prepukla sepsa (otrava krvi). To je závažný život ohrozujúci stav, pri ktorom následkom infekcie môže dôjsť k zlyhaniu orgánov. Aby sa zabránilo šíreniu infekcie ďalej do tela, pacientom bývajú často amputované končatiny.

„Robím všetko čo aj matky s nohami.“ Hülya Marquardt sa však snaží, aby jej obmedzenie príliš neprekážalo v bežnom živote. Ten dokumentuje prostredníctvom manželových fotografií na ich spoločnom instagramovom účte. Snaží sa dosiahnuť toho, aby spoločnosť inak vnímala ľudí s postihnutím. „Som matka, manželka, majiteľka módneho butiku a mám zamestnanie na plný úväzok,“ vymenuje svoje úlohy Marquardt. „Keď sa mi narodil syn, mala som strach, ako budem všetko zvládať, ale už to celkom ide. Kojím, mením plienky, robím všetko čo aj matky s nohami. Skrátka si zvyknete robiť veci inak.“

 

Zdroj: Extra.cz

Predchádzajúci článok
Hendikepovaná nevesta odmietla ísť k oltáru na vozíku. Zasiahla srdce všetkých ľudí.
Nasledujúci článok
Richard: „V dobe, keď mi umieral otec, som mal škaredú nehodu."