Naša stránka využíva súbory cookies, vďaka ktorým vám dodávame kvalitnejšie služby. Ukladanie cookies môžete kedykoľvek odmietnuť v nastavení svojho webového prehliadača. Viac informácií.

Alebo sa vráťte na úvodnú stránku

Menu

Služby

Banner

Modelka s amputovanými nohami pózuje v Malibu

13.01.2022

Objavila sa už ako dvojročná na stránkach magazínu Vogue. V období jej dospievania už bolo jasné, že sa radí medzi veľké modelingové nádeje

Modelka s amputovanými nohami pózuje v Malibu

Objavila sa už ako dvojročná na stránkach magazínu Vogue. V období jej dospievania už bolo jasné, že sa radí medzi veľké modelingové nádeje. Všetko sa zmenilo, keď dovŕšila 24 rokov. Teda vlastne nie všetko, v modelingu pokračuje aj napriek ťažkej rane osudu.

V dôsledku syndrómu toxického šoku prišla modelka Lauren Wasser o nohu (dôvodom bola infekcia zlatým stafylokom, ktorú vyvolalo v tele používanie tampónu – v USA postihuje 1 zo 100 000 žien). Najskôr mala podozrenie, že ide iba o prechladnutie, v dôsledku ktorého sa jej zvýšila teplota. Lenže tá vystúpila až na necelých 41 stupňov. Lauren Wasser našli v jej byte ležiac tvárou smerom k podlahe a bez známok života. Políciu a jej priateľa zalarmovala mama, ktorej sa nepozdávalo, že sa jej dcéra niekoľko hodín nehlási späť.

 

V dôsledku bakteriálneho zápalu a toxického šoku v tele dostala modelka infarkt a zlyhávali jej jednotlivé orgány, na niekoľko dní sa ocitla v kóme a chvíľami to vyzeralo, že neprežije. Do jednej končatiny sa rozšírila gangréna a tak jej lekári nohu amputovali. „Osem mesiacov som bola na invalidnom vozíku bez pravej nohy. Museli mi oholiť hlavu. Celá moja identita mi bola úplne odňatá. Pokúsila som sa spáchať samovraždu, takmer som si vzala život, pretože som nevedela, že niekedy budem tým, čím som. Nemyslela som si, že budem ešte niekedy milovaná. Nevedela som, či sa na mňa ešte niekedy niekto pozrie," citoval  Lauren Wasser portál Documentjournal­.com.

V roku 2018 musela prijať nekompromisné rozhodnutie – aj druhá noha musí ísť preč. Pre bývalú nadšenkyňu bicyklovania a vášnivú basketbalistku, ktorá dokonca získala vďaka svojmu športovému nadaniu kedysi basketbalové štipendium, to bola ďalšia tvrdá rana. Ale ako sa vyjadrila sama, istým spôsobom je to aj výzva. Wasser sa vrátila k športovaniu, s dvojicou zlatých protéz, ktoré dnes má upevnené od kolien nadol, sa rozhodla znovu hrať basketbal a dokonca trénovala na maratón. Jej pôvab, spojený aj s výrazným životným príbehom, k nej znovu prilákal pozornosť sveta modelingu.

Speváčka a dizajnérka Rihanna jej ponúkla jednu z najväčších príležitostí. Zaradila ju do zoznamu modeliek svojej šou s prezentáciou kolekcie dámskej bielizne. Následne sa objavila aj v reklamnej kampani na kolekciu Fenty X Savage, do reklám ju obsadili aj značky Shiseido či Missoni. Ako napísal portál Documentjournal­.com, Lauren Wasser bojuje za rozšírenie našich predstáv o kráse a dokonalosti. „Milujem, že vytváram líniu, ktorá neexistuje.“

 

Do časopisov Lauren Wasser pravidelne fotografuje a predvádza aj na prehliadkach. Počas uplynulého víkendu sa modelka venovala práve foteniu a to v Malibu a tu ju aj zachytili objektívy paparazzov. Na záberoch aj videu je vidieť, že sa Lauren predvádza pred objektívom v dvojdielnej belasej súprave. Viac uvidíte vo videu.

 

Zdroj: Koktail.Pravda.sk

Predchádzajúci článok
Kvôli hendikepu nemohlo ísť dievčatko na invalidnom vozíku na výlet
Nasledujúci článok
Lekár povedal rodičom, že ich syn sa nedožije dvoch rokov.