Naša stránka využíva súbory cookies, vďaka ktorým vám dodávame kvalitnejšie služby. Ukladanie cookies môžete kedykoľvek odmietnuť v nastavení svojho webového prehliadača. Viac informácií.

Alebo sa vráťte na úvodnú stránku

Menu

Služby

Banner

Moderátor Marek Eben o manželke: Prekonať začiatky na vozíku bolo ťažké

16.07.2019

Herečke Markéte Fisherovej bolo 26 rokov a Marekovi Ebenovi o dva viac. V tej dobe postihla Markétu náhla mozgová príhoda

Moderátor Marek Eben o manželke: Prekonať začiatky na vozíku bolo ťažké

Herečke Markéte Fisherovej bolo 26 rokov a Marekovi Ebenovi o dva viac. V tej chvíli postihla Markétu náhla mozgová príhoda, ktorá výrazným spôsobom zasiahla do ich životov.

Obľúbený moderátor tanečnej show StarDance, ktorá sa vysiela v Čechách ale tiež skvelému muzikantovi prezradil ako sa s manželkou so situáciou zmierovali.

Markéta pred 33 rokmi upadla do kómy a lekári jej dávali veľmi malé šance na prežitie. Bojovala a aj keď ochrnula a ostala na vozíku, nevzdala sa. Najväčšou oporou v ťažkých chvíľach bol pre ňu Marek Eben, ktorý preukázal veľkú oddanosť a srdce.

„Prekonať začiatky na vozíku je veľmi náročné. Keď po prvý krát vyjdete s vozíkom von je to skutočne ťažké a nič vám to neuľahčuje. Moja žena sa k svojmu hendikepu postavila čelom a brala to tak, ako to bolo. Tá situácia je teraz iná a nemá zmysel premýšľať  nad tým, keby iná nebola. Ja sám neviem, či by som to dokázal prijať tak ako ona,“ popísal Eben začiatku života s hendikepovanou manželkou.

„Moja žena bola známa z televízie, mňa ľudia poznali z televíznej obrazovky, preto keď sme prvý krát vyšli von s vozíkom, bolo to okolo nás ako cirkus Humberto. Pútali sme veľkú pozornosť. Keď sme vyšli po piatykrát, už vám to také nepríde. Po päťdesiatom raze sa to už dá veľmi slušne vydržať. Keď ste von s vozíkom päťtisíci krát, tak už ani neviete, že tlačíte pred sebou vozík,“  popísal Eben začiatky s manželkou.

Ako každé manželstvo, aj toto nie je ideálne a prišli aj obdobia hádok.

„Prvú hádku sme mali ešte na ARO v nemocnici. Markéta mala zavedenú tracheotómiu a zle sa jej rozprávalo. Ja som ale potreboval zistiť, čo potrebuje. Myslel som, že chce časopis alebo niečo podobné. A ona chcela náušnice,“ vraví s úsmevom moderátor.

S manželkou strávil v nemocničných zariadeniach skoro bez prestávky celý rok po príhode. Najprv na ARE a potom na rehabilitáciách a v rehabilitačných ústavoch.

 

Zdroj: Extra.cz

Predchádzajúci článok
Fotka Álexa sa stáva hitom internetu
Nasledujúci článok
Bariéry vytvárame my ľudia