Naša stránka využíva súbory cookies, vďaka ktorým vám dodávame kvalitnejšie služby. Ukladanie cookies môžete kedykoľvek odmietnuť v nastavení svojho webového prehliadača. Viac informácií.

Alebo sa vráťte na úvodnú stránku

Menu

Služby

Banner

Na dovolenke si muž vychutnal obľúbené jedlo a nastali vážne problémy!

21.07.2021

Teraz je pripútaný na invalidný vozík.

Na dovolenke si muž vychutnal obľúbené jedlo a nastali vážne problémy!

V septembri v roku 2020 odletel Malcolm so svojou manželkou Janis na dovolenku do slnečného Turecka. Na obede si s niekoľkými kamarátmi pochutnali na syrových sendvičoch a neskôr sa objavili hrozné následky!

 

Keď sa 71-ročný Malcolm Brown s manželkou Janis (69) vrátili domov z dovolenky do rodného Škótska, Malcolm začal mať vážne zdravotné problémy. Znecitliveli mu ruky a paže a nedokázal sa hýbať a mal rozmazané videnie. Okamžite ho previezli do nemocnice, kde mu diagnostikovali Guillain-Barrého syndróm, čo je vzácne autoimunitné ochorenie, ktoré postihuje nervový systém.

 

Malcom a jeho manželka Janis si myslia, že príčinou jeho choroby bol syr, ktorý si kúpili v miestnom supermarkete. Janis zo syra nejedla, ale Malcolm a jeho kamarát si na ňom pochutnali v sendviči a obaja sa krátko na to necítili dobre. Keď sa vrátili z dovolenky domov otrava jedlom spôsobila, že Malcolm, ktorý už týždeň strávil chorľavý v posteli, začal cítiť „smiešne“ mravčenie v prstoch a nohách.

„Vystúpil som z auta a spadol som na príjazdovej ceste na chrbát a nemohol som vstať. Janis sa podarilo obrátiť ma a plazil som sa po bruchu. Potom som sa nedokázal obliecť, pretože som nevedel nič uchopiť, a tak ma Janis musela obliecť. Nedokázal som si vložiť lyžicu do úst a udržať kanvicu rovno. Vtedy som si pomyslel, že to je viac ako len dehydratácia,“ hovorí o svojich pocitoch Malcolm.

 

A jeho stav sa začal rapídne zhoršovať. „Bolo strašidelné, že som nevedel, čo sa deje. Nikdy mi ani len nenapadlo, že sa mi môže takéto niečo stať. Najťažšie bolo prijať pomoc od nemocničného personálu a Janis. Nechcem byť pre Janis príťažou,“ poznamenal Malcolm.

 Lekári stále presne nevedia, ako veľmi má poškodené nervy, pretože táto diagnóza znamená, že vlastný imunitný systém napadol jeho nervový systém. Janis spomína na ťažké okamihy, kedy sa musela pozerať na utrpenie svojho manžela. Kvôli pandémii COVID-19 ho nemohla prísť pozrieť ani rodina, a dokonca boli sami aj počas Vianoc.

Našťastie sa Malcolmov zdravotný stav po 10-tich mesiacoch postupne zlepšuje, ale ešte ho čaká dlhá cesta k úplnému zotaveniu. Je odkázaný na invalidný vozík a stále má problém s hybnosťou rúk a zápästí. Je ale odhodlaný bojovať a je presvedčený, že sa úplne vylieči.

 

Zdroj: Cas.sk

Predchádzajúci článok
VIDEO: Keď začalo pršať, barman neváhal a pomohol zákazníkovi na vozíku
Nasledujúci článok
Doplatila na plné covidové nemocnice: "Každé ráno ľutujem, že som sa zobudila."